Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményed a német nyelvről?

Mi a véleményed a német nyelvről?

Figyelt kérdés

jan. 7. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem ameddig tudtam tanulni. Volt egy 150cm-s igazi vöröshajú idős tanárom a TIT-en, imádtam. Ő is szeretett. Neki köszönhettem, hogy 2 év alatt majdnem totál beszéltem a nyelvet. Aztán abba kellett hagynom munka magánélet miatt, és szép lassan elhalt bennem a nyelv, egy időben minden passzívvá vált mára már nem maradt belőle. A tanárnőm meg már odafent tanít.
jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1+ Generációsan is meg volt bennem az adott nyelv a származásom miatt. Tehát könnyebb volt tanulnom.
jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban otthon a nemet kultura volt a mervado, anyanyelvi szinten tudtam igy megtanulni.
jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

1. Őseim nyelve. Kisgyerekkori, kamaszkori emlékeim egyik forrása.


2. A világ legszebb nyelve, Isten nyelve, a Teremetés előtt is létezett már.


3. Később életem során fokozatosan egyéb világ legszebb nyelvei is lettek, latin, szlovák. De azért a német mégis a világ legszebb nyelve. Jó, meg a latin. Meg a szlovák. Meg a magyar kis szibériai rokonnyelvei. Meg egy-két mesterséges nyelv, mondjuk Tolkien-től.


4. Örülök, hogy sikerült végre az osztrák, főleg az alsóausztriai regionális adásokat megtalálnom. Sokkal hasonlóbban beszélnek nagyszüleim nyelvjárásához, mint a németországi szabványos német adások.

jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen tanulom:)
jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-eshez hasonló helyzetben voltam, volt egy SZUPER tanárom a gimiben, akkor szerettem tanulni (igaz, az elején csak a tanár miatt, "2 rossz közül" választottam, mert a másik választható nyelv iránt sem éreztem semmi kedvet, és ott a tanár is "fekete ló" volt) (Annak ellenére szerettem meg, hogy nem ment könnyen - 0-ról a középfok így is meglett 3 év alatt, de sokkal több munka árán, mint az angol, ami sokkal gördülékenyebben ment)

Aztán kijutottam ERASMUSSAL Németországba egy félévre, és akkor teljesen kiábrándultam az egészből. Tök lelkesen mentem, az utolsó hónapban meg már alig vártam, hogy véget érjen. Soha többé nem szándékszom német nyelvterületre tenni a lábam (persze, ennek eredményeképp el is felejtettem szinte mindent, de nem is bánom, csak azt, hogy a középiskolában annyit foglalkoztam vele)

jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Németet tanultam. Szerintem egy undorító nyelv, ronda a kiejtése. Számomra a francia és az orosz is az.
jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl bonyolult nekem. Próbáltam magamtól tanulni. Angliában élek, folyékonyan beszélem az angolt. Azt mondják hasonló könnyű a két nyelv, de szerintem a német sokkal nehezebb. Akárhányszor nekiállok, már az alap nyelvtani feladatoknál felhagyok vele. Pedig nagyon szép nyelv így kívülállóként hallgatva.
jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
78%
Rühellem. Amelyik nyelven a legszebb vallomás úgy hangzik, hogy ich liebe dich, az nálam nem rúg labdába.
jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán tetszik a hangzása. Sokak szerint durva nyelv. Én nem gondolom annak, simán csak fura.

A "ch" hanggal sincs bajom.

Inkább úgy összességében nem tetszik, ahogy a német hangzik. Van egy sajátos dallama az érdekes magánhangzó-kombinációkkal és hangsúlyozással, de ez a dallam pont nagyon távol áll attól, amit én szépnek tartok. Másnak lehet szép, de nekem nem az.

A komolyzenének viszont jól áll. Hétköznapi beszédben nem tetszik, de zenében néha jól hangzik.

jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!