Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nevezik így az angolban...

Miért nevezik így az angolban és a németben a macskát?

Figyelt kérdés
Van, amikor pussy-nak vagy németül Muschi-nak mondják a macskát, mindkettőnek punci a jelentése.
jan. 13. 18:56
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A viszony éppen fordított, a szó eredeti jelentése a cica.
jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nagyobb kérdés, hogy a magyarok miért "punci punci" módon köszönnek el.. :D (puszi puszi (=pussy pussy)) külföldiek meg néznek nagyokat.
jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
#2 😃😆😂
jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
A magyarban "nyuszinak" mondják a puncit, az angol/német nyelvben meg cicának - hasonló logika alapján.
jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A csehek hódnak (bobor, bobrík) nevezik, ha valakinek ott lent jó szőrös!

😆

jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az #5 igazolására:

[link]

jan. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a "pussy", "pussy cat" eredetileg cicust jelent, és ezt kezdték szlengben a női testrészre használni


2. "a magyarok miért "punci punci" módon köszönnek el."

különösen nők szeretik Magyarországon a mobilbeszélgetéseket azzal befejezni, hogy "jó, jó, puszi, puszi"

amit az angolszászok a villamoson úgy értenek, hogy "yo-yo, pussy-pussy"

yo: üdvözlés, vagy valaminek az elismerése, szleng, így ritmusban, hogy yo-yo, talán inkább fekete férfiak használják, és ez így, egy nő szájából...

na most, én Angliában élő nő vagyok, és ha a lányommal beszélek telefonon, akkor is magyarul köszönünk el, ha amúgy angolul beszéltünk

ez a formula tényleg automatikusan jön, hát ez van

jan. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!