Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "Touché"? (Linger című könyvben olvastam, és így fordították, de nem volt szómagyarázat. ) Másik kérdés, hogy mit jelent a "Candide"? (ezt is ott olvastam)

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Asszem azt, hogy talált. És vívásban használják.
2010. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A Candide az meg a neve a srácnak :)

Szerintem eredeztethető a cano-ere latin "énekelni" igéből (optimizmus :)) vagy canis - kutya...

2010. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
A touche az eredetileg kardvivasban hasznaltak, francia. Mamar minden nyelvu beszelgetesben, szlengben is hasznaljak. ERtelme, mikor valaki visszavag egy kritizalasra, akkor az az ember "touche". Olyasmi mint erzekeny, ideges, nem szereti ha biraljak vagy emlekeztetik hibaira.
2010. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó majdnem jól mondta. Tehát, ha valaki szellemesen visszavág, vagy vmi találót mond, akkor a válasza touché, azaz nagyon betalált. Olyasmit jelent, hogy: "na, ott a pont!"
2010. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
64%
A Candide egy név, latin eredetű, a jelentése pedig jámbor :)
2012. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
viták végén szokták használni, így ismerik el a másik igazát, amikor az egy frappáns mondattal vág vissza.
2015. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szasz89 válasza:
100%

Nem, nem, az a riposte, ami szintén francia és ugyanúgy a vívásból ered.

Valaki az elején járt közel az igazsághoz.

A touché-val egyszerűen beismeri a beszélő, hogy a másik jól érvelt ellene és nem kell visszavágásnak lennie. Inkább amolyan "megfogtál/ez betalált" a jelentése.

Pl.:

- Mindig hangoztatod, támogassuk a hazai borosgazdákat, erre most is francia bort vedelsz.

- Touché.

2015. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!