Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol C1(C2) vagy angol-német...

Angol C1(C2) vagy angol-német B2 a hasznosabb?

Figyelt kérdés
Megtanulni angolul erős felsőfokon esetleg C2 szinten vagy az angol mellé felhozni a németet 0-ról B2-re a hasznosabb, egyszerűbb(könnyebb)? Melyiket éri meg jobban? Menny időbe telhet az?

jan. 18. 21:40
 1/10 anonim válasza:
92%
Attól függ, hogy hol szeretnél elhelyezkedni...szerintem mind a 2 opció remek lehet, viszont én a helyedben, akkor felhoznám mellé a németet. A mai világban már alap az angol nyelvtudás, azt viszont kifejezetten értékelik, ha egy másik nyelvet is beszélsz.
jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egy erős angol mellett más nyelv is hasznos lehet vagy inkább a német?

Angolról egy erős C1 vagy C2 szint elérése nehezebb, több idő, mint egy középfokú német nyelvtudás 0-ról?

jan. 18. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Megúszni akarod vagy tanulni?

Ha tényleg a megérés a kérdés, akkor keress valakit, aki fizet érte, akkor egyértelmű lesz, hogy melyik éri meg jobban.

jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Angol c2
jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Angolt hozd fel c1-re, a németet pedig b2-re vagy azt is c1-re. A c2-es szint jóval nehezebb. Nyelvszakon sem sikerül mindenkinek elérnie a c2-es szintet, pedig ott évekig csak a nyelvvel foglalkoznak.


Ezt az alapján mondom, hogy nézegetem az álláshirdetéseket és szinte minden idegennyelvvel kapcsolatos állás mellett ott van, hogy elvárás a folyékony/felsőfokú angol.

jan. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ja, a C2 az nem csak olyan himihumi, abba időt és energiát bele kell rakni. És azon felül is a C2-ra is érvényes az, amit állítólag a műegyetem rektora mondott egyszer évnyitón, hogy ide a tehetség és a szorgalom szorzata szükséges. Már, ha valaki még érti, hogy ez mit jelent. :)
jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Angolról egy erős C1 vagy C2 szint elérése nehezebb, több idő, mint egy középfokú német nyelvtudás 0-ról?"


Nullárl a német elég nehéz angol után.

Nekem úgy magyarázték, hogy az angol alapok könnyűek, aztán közép felett nehéz ráépíteni, mert exponenciálisan bonyolódik.


Németnél az alapokat nehéz hibátlanul elsajátítani kb középfokkal bezárólag. Onnan már viszonylag könnyű építkezni.

jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az álláshirdetéseket nézegetve többet számít 2 nyelv középfokon, mint 1 felsőfokon.
jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön csináltam a mestert angol nyelven, tök jó jó átlaggal, és még így se gondolom azt, hogy C2-es szinten lennék. Szerintem ezt célnak is felesleges kitűzni, ha nem élsz angol nyelvű akadémiai közegben, utóbbiban pedig úgyis fejlődsz magadtól is. Egy magabiztos C1 bőven elég. Sokan mondják, hogy az angol egyszerű nyelv, de szerintem C1 körül már kezd bonyolult lenni. Hiába értek meg én is mindent lényegében, mégis azt érzem, hogy van felettem egy üvegplafon beszéd és írás terén, hiába csinálom mindkettőt aktívan napi szinten már évek óta.
jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ez elég lehangoló állapot lehet. Jártam Budapesten CPE-re, többen a 18 éves tanfolyamhallgatók közül le is vizsgáztak (a többiek az egyetemi Proficiencyre készültek, amit, ha felveszik őket, akkor bizonyos időn belül házivizsgaként kellett letenni). Pedig akkor, a 90-esek első felében még a vizsga nehezebb is volt. Nem mondom, hogy könnyű, de angolul kell csak jól tudni hozzá, meg általában okosnak lenni, de akkor, aki egyetemre akart menni, a sikeres elvégzés reményében, az nem volt ostoba.
jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!