Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolt segíti a német vagy az...

Angolt segíti a német vagy az olasz nyelv tanulása? Melyik az egyszerűbb?

Figyelt kérdés

Angol mellett szeretnék 2. idegen nyelvet tanulni.

Az olasz vagy a német tanulása lenne segítség az angolban? (Angolt akarom minél magasabb szintre vinni)

Melyikből egyszerűbb és gyorsabb a középfok elérése?

(Esetleg egy szláv nyelv? Ha egy olyan nehéz nyelvet megtanulok az angol már sima ügy lenne, nem?)



febr. 8. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Német
febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
De ha angolul akarsz megtanulni akkor csak arra feküdj rà
febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Egyszerre akarod a kettőt elkezdeni? Akkor olasz. Vagy valami szláv, bármi. A német zavarná az angolt.
febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
A német és az angol, az úgy van, hogy amikor arra számítanál, hogy hasonló kinézet hasonló jelentés, akkor nem jön be, mikor meg nem, akkor meg hasonló. A was ist das az majdnem angol, de a wer az meg nem a where. Hogy ezek segítenek, vagy összekevernek, az szerintem eléggé változó lehet. Mindazonáltal amikor a nagyvállalatnál egy angolul nem tudó buta némettel megbeszéltem, hogy igen, meghallgatná a problémánkat, de ma már nem, mert van pár dolog, amit be kell fejeznie az igazgatósági tagoknak, és délben indul a gépe haza, de keddre előjegyez bennünket, akkor én angolul, ő németül vartyogtunk, és nem volt félreértés. :D
febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szókincsben az olasz mindenképp segít az angollal, főleg a kicsit "magasabb szintű", latin eredetű szavaknál. Én angol után tanultam és a szókincs nagy részét meg lehetett ugrani angol szavak átolaszosításával, gyanítom ez visszafelé is működik, ha ráérez az ember. Nyelvtanban viszont nincs olyan sok hasonlóság, csak néhány rész logikája ugyanaz
febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!