Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet ajánlanátok és...

Melyik nyelvet ajánlanátok és miért ezek közül?

Figyelt kérdés

Angol után az olasz/spanyol/orosz/horvát nyelvet tanuljam?

Melyiket és miért ajánlanád?!



febr. 10. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Mióta parázol ezen, ahelyett, hogy elkezdenéd végre valamelyiket? Millió ilyen kérdés van már itt, miért nem olvasod el az ottani válaszokat, ha tényleg választ akarsz, nem csak az időt húzni?


"?!"

Miért vagy eleve ilyen indulatos?

febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
67%

Nyilván egy nyelv akkor jó, ha az adott országban tartózkodsz majd, vagy ahhoz kapcsolódó munkád lesz (esetleg ösztöndíjat kapsz). Az oroszt keleten nagyon jól lehet hasznosítani. Én először azt tanulnám és utána más szláv nyelvet (horvát). Spanyolul természetesen Spanyolországban, de Közép-Amerikában is beszélnek.

Németül meg angolul tanultam, most oroszul meg észtül.

23/F

febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül leginkább a spanyolt tudom ajánlani, ha a német nem jön szóba.
febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Ha azt nézed ,hogy melyik a legtöbb helyen beszélt nyelv ,akkor én is a spanyolt ajánlom.
febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A busmant
febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
tagalogot
febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a tagalog mostanában jól jöhet itt. :)
febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen jogos a kérdés, hiszen minden ilyen kérdés mögött mindig egyéni háttér van, az pedig nem azonos, hiába van névleg sok ilyen kérdés, mmindegyiknél úgyis mások a szempontok, a durvaságot nyugodtan rendre lehet utasítani.


Én az oroszt pl. részben azét szerettem, mert jól passzolt néprajzi érdeklődésemhez (Szibéria őshonos kisnépeinek mítoszvilága, ősközösségi életmódja), meg azért gyerekkori utpopisztikus, őskommunizmus iránti vonzalmamhoz is passzolt valamennyire a mögöttes ideológia akkoriban még a 80-as években.


Németet a családi örökség miatt szerettem, még naagyzüleim is anyanyelvi délnémetek, osztrákok voltak.


OLaszt sosem tanultam, mert ha már latin, akkor ott volt az igazi latin, amellé pedig újlatin nyelveket nem szerettem tanulni, csúnya elrontott latinnak éreztem őket az igaszi szép latin mellett, kivéve a románt és a franciát, mert azok már anynira csúnyák voltak, hogy az már szép volt. A románt külön is megszerettem. A franciás latinos érdeklődésből kinőtt egy érdeklődésem néhány mesterséges nyelv iránt is, eszperantó, Lojban.


Törekedtem a Monarchia kis népeinek megsmerésére is, próbálkoztam a románnal, szlovákkal, horváttal, ebből végül igazából csak a szlovákból lett valami, meg persze aa cigányból, igyekeztem családokhoz is járni.

febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azt mondják hogy a spanyol az egyik legkönnyebb nyelv de szerintem amúgy ez nem így van

Olasz az szép nyelv csak nehéz

márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több mint egy hónap eltelt. Melyik nyelvben mennyit sikerült haladni azóta?
márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!