Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy gondolja a magyar nyelvet...

Szuperviii kérdése:

Hogy gondolja a magyar nyelvet az idegen nyelvekkel képest(pl.angol,spanyol,francia,vagy teljesen eltérő kínai)? Ha nem lenne az anyjanyelve, szerinte melyik része lehetne a legnehezebb?

Figyelt kérdés

febr. 19. 08:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#2: A kérdező minden bizonnyal nem magyar anyanyelvű.
febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Angolul, olaszul és spanyolul felsőfokon beszélek, izlandiul néhány hónapja kezdtem el tanulni; számomra mindegyik nyelvnél a kiejtésre és a hangsúlyozásra volt a legnehezebb ráérezni, feltételezem az angolnál is ez lenne. A külföldi barátaimnak, akik beszélnek magyarul a ragozások mennek általában a legnehezebben, illetve a kiejtésükön lehet érezni, hogy nem ez az anyanyelvük.

Ha nem lenne az anyanyelvem, akkor nem tanulnám, elvégre nem lenne miért, nem kötődik semmilyen személyes szenvedélyemhez, de kétségtelenül érdekesnek tartanám. Annak örülök, hogy beszélem, roppant változatos és kifejező nyelv.

23/N

febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#2,

A kérdés kb. úgy hangzik, mint ahogy te beszél egy idegen nyelvet. Habár aki beszél egy idegen nyelvet is, megérti a hibás magyart is. (Ha akarja, és nem játsza meg a húgyagyát.)

febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 NTBS ***** válasza:
Nem tudom még nem gondoltam erre.
márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv szerkezete egészen más, mint ezeké a nyelveké, úgyhogy a magyar nyelvtan megértése, felépítése a nehéz. Lényegében a nulláról kell kezdeniük, nem találnak analógiákat a maguk nyelvében. Ezért is adják elő spanyol, német, francia anyanyelvűeknek esetekként a ragokat, hogy úgy talán könnyebben megértik.
márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!