Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A franciát vagy az oroszt...

A franciát vagy az oroszt nehezebb hosszútávon tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg mindkettővel a2 szinten vagyok.
márc. 5. 16:30
 1/5 anonim válasza:
30%
A hierofglifat felora alatt elolvastam.Franciaul egy mondatott sem tudtam kiolvasni.
márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

1: lehet hogy a kiolvasást gyorsabban megtanulod oroszban, de abban kb ki is merült a egyszerűsége. Amúgy a franciát se nehéz kiolvasni, csak meg kell tanulni a kombinációkat, mint a magyar ty, gy, stb.


Mondatok kiolvasása amúgy is eléggé az elején van, a kérdező meg pont a hosszútávot kérdezte. Szerintem ahogy halad az ember, pont a francia lesz könnyebb. Főleg ha beszélsz már angolul, mert a "szofisztikáltabb" szókincs nagyon hasonló.

márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Franciául sajnos nem tudok, oroszul viszont igen, s azt mondanám, az elején nehéz, aztán ahogy haladsz előre a tudásban, úgy lesz egyre könnyebb. Annak idején a fősulin felrajzolták az oroszt és angolt piramisszerűen, ezért elkezdtem keresni, hátha találok a franciához is ilyesmit, és úgy tűnik szerencsém volt. A kettes hozzászólás nekem elég alaposnak és részletesnek tűnik, hátha segít.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Mindkét nyelvet tanultam, de sztem összességében könnyebb a francia - nekem az volt legalábbis. Oroszban meg mindig találok vmi újat, ismeretlent, ami persze nem baj, de szótárazni kell. De van, ami meg ott könnyebb, mondjuk a szórend nagyon szabadon variálható a deklinálás (névszóragozás) miatt, míg a franciában kötött, ahogy az angolban is. Nekem a franciában nem is a nyelvtan, hanem a beszélt nyelv megértése, főleg ha gyorsan beszélnek. A szlávban ez jóval egyszerűbb.
márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
*"a beszélt nyelv megértése a legnehezebb..."
márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!