Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A finn vagy a magyar nyelv...

A finn vagy a magyar nyelv nehezebb? Illetve miért?

Figyelt kérdés

ápr. 23. 13:48
 1/7 Mansour ***** válasza:
45%
Valószínűleg a magyar nehezebb, a sok szabálytalanság miatt. Bár nem ismerem behatóan a finn nyelvet, úgy tudom, hogy szabályosabb a nyelvtana, mint a magyar.
ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

A magyar nyelvtani bonyolultságán valószínűleg dob még egy adagot a tárgyas és alanyi igeragozás elkülönítése (amihez még hozzájön a -lak/-lek mint a 2. személyű tárgy külön ragja), egészében egyszóval, a ,,polypersonal agreement'' sajátos magyar megmutatkozása.


Polypersonal agreement még igen érdekes nyelvekben fordul elő, sőt, épp egyes poliszintetikus nyelvekben is ez fordul elő


[link]

ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Egy magyarnak a finn, egy finnek a magyar. Mindenki másnak meg mindkettő.
ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk, született magyaroknak nyilván a magyar könnyebb. A finn nyelvtan amúgy nagyon hasonló a miénkhez, én nem találom nehéznek. Egy született angolnak vagy franciának sokkal nehezebb dolga van vele, mint nekünk.
ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3, 4, 👍
ápr. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
ápr. 25. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kb.


finn, török < manysi < magyar < eszkimó < csukcs


lehet a szubjektívan érzékelt nehézségi sorrend. Nyelvtipológiai síkon ez kb. úgy jelenhet meg, hogy a magyarban (és a manysiban) a polypersonal aggrement ad egy plusz komplexitást, az eszkimóban a poliszintézis, a csukcsban meg a bekebelező jelleg

ápr. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!