Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyes anyukák miért gügyögik...

Egyes anyukák miért gügyögik túl a nyelvet? Gyümi, főzi, szopcsi, pipicici? Miért nem lehet normálisan beszélni. Helyesen kifejezni magunkat a gyerekkel, Engem ez zavar ennyire sosem gügyögtem egyik gyerekemnek sem.

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 14:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
86%
Az emberi természetböl adódóan a számukra kedves egyént becézzük, vagyis verbálisan kedveskedünk neki. Ennek a szeretetáradatnak az eltúlzott módja az amiröl itt elborzadva írtok. A legszélsöségesebb véglet, amikor az anya teljesen lesüllyed a gyermeke értelmi szintjére és összfüggéstelen gügyögéssé fajul a kommunikációja gyermekével. Ez egyfajta infantilizmus.
2009. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

Igen, bár nem a gyerek értelmi szintjére süllyed, hanem ő teszi oda magát is és ezáltal a gyereket.

Mert az semmivel sem igényel több értelmet ,és szellemi erőfesztítést a gyerek részéről, ha normálisan vbszélünk hozzá.

2009. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%
20:54 ! A helyesbítés OK ! A gyerek sokszor komolyabb mint az infantilisan gügyögő anyja.
2009. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%
Az az anyuka,aki igy beszel a gyerekehez,eleg rosszul teszi,mert akkor a baba azt fogja megtanulni,nem pedig a helyes szavakat,kifejezeseket.
2009. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
76%
Sose felejtem el, anyukám mesélte hogy amikor kicsi voltam (most 19 vagyok), egyszer egyik ismerősünk nálunk volt és azt mondta nekem, hogy "Hool van a mamaaa?" (ismeritek a hangsúlyt gondolom). Na anyukám erre azt mondta, hogy "a gyerek nem hülye, csak kicsi".
2009. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!