Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyes anyukák miért gügyögik...

Egyes anyukák miért gügyögik túl a nyelvet? Gyümi, főzi, szopcsi, pipicici? Miért nem lehet normálisan beszélni. Helyesen kifejezni magunkat a gyerekkel, Engem ez zavar ennyire sosem gügyögtem egyik gyerekemnek sem.

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 14:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy gyereknek pont ugyanannyi erőfeszítés megtanulni hogy csirkemell, mint hogy pipicici. Nálunk is volt pancsi meg pár hasonló, de nem kezeltük úgy a gyereket mintha debil lenne, mindig normálisan beszéltünk hozzá. 3 évesen nagyon nagy a szókincse.
2009. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
81%

jó a kérdés:)

Szerintem is lehet pár ilyen szó,mi is szoktunk csicsikálni, de egészséges határok kozt, mert a gyerek tényleg azt tanulja, amit tolunk hall, ezért fontos, mit és hogyan mondunk (nem túlselypítve)...

De ez valami járvány lehet, nem csak az anyukák korében...Divat vagy meno vagy cuki vagy nem tudom, mi - de pl. kari, karifa meg társai. Talán mire a fiam ovis lesz, addigra a nyuszómuszó hozza majd a tojcit és pipicici meg ubisali lesz az étlapokon:)

2009. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Utolsónak!

Látod például az "ovis" már felsem tűnik, pedig ugyanolyan gügyögi képződmény, mint a gyümi, kari, ubi, stb..

Csak ezeket hogy fagyi, mozi, ovi, már természetesnek vesszük

2009. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Srapnel ***** válasza:
83%
"Drága fiam, véleményem szerint esedékessé vált a mai napi rendes tisztálkodás, így indítványozom annak haladéktalan megkezdését." - Így kell, nem "pici babuka, gyelünk, füjcsizni". :)
2009. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Utolsó. Mindkettő túlzás.
2009. jan. 7. 09:52
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Szerintem ez abszolút (legalább is nálam) független a gyerektől: pipicici, fürcsi (sőt: fürcsi-pancsi), gyümi. Ennyi és nem több.

A főzi, tejcsi, szopcsi (ÁÁÁÁÁÁ), buki (bukás) engem is az őrületbe kerget, amikor valakitől hallom, bizony kijavítom.

2009. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Amitől én legutóbb falnak mentem az a pipicici. Mi a fenének kell túlragozni, De a fürcsi sem különb. A tejcsin meg nem tudom miért akadnak ki egyesek. Bizony ezt még a nagyanyáink is használták a gyermekikkel.


Vannak kifejezések a nyelvben amelyek már hagyományosan a gyerek nyelvhez tartoznak: ovi, bölcsi, tejcsi, pancsi, locsi, ubi stb

De ma egyre több az olyan amit az anyák és a felnőttek találnak ki mert olyan aranyos. Csak éppen a dolog már nem gagyogás, hanem az élő nyelv lebutítása és ezzel a gyereket degradálod debillé. nekem ilyenek a pipicici, ennél már csak majd a coca combi, vagy a búhúsi lesz a csúcsabb. Még a gyümi, főzi, hami, nyami és a társai ahogy elmennek. De azért nem kell őket túlzásba vinni sem.


Rendben,hgoy gyorsul a világ és rövidül a nyelv de tudatosan nem kéne tönkre tennünk.

2009. jan. 7. 13:34
 18/25 anonim ***** válasza:
77%
Hát ehhez a témához nekem is hozzá kell szólnom. A lányomat nevelem le már egy ideje (4 éves ) az ovodában dadustól "tanult" szavakról : kérek innit! - hát ez mi? egy ovodában, hogy lehet ilyet mondani , ja a dadustól ez úgy hangzik hogy : Kérsz innit? Hajam az égnek áll !
2009. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszéltem. :) :((
2009. jan. 7. 14:52
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

Neked a főzi, meg a többiek szalonképesek, nekem a pipicici. Nézőpont kérdése, hogy ki a gügyögősebb.

Azért mert van egy-két olyan szó, ami önmagában gügyögésnek tűnik, még beszélhet az ember helyesen a gyermekével.

2009. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!