Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért röviditenek az emberek...

Miért röviditenek az emberek mániákusan?

Figyelt kérdés

Ismi, bari, kari, aji, köri fori, önkori, moci... ezek csak engem idegesítenek vagy másokat is?

Még chat közöben elmegy... na de az élő nyelvet miért kell ezekket töntre tenni? Mit szól ezekhez egy nyelvész??


2009. jan. 14. 17:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
azért rövidítenek mert azt hiszik jobbak lesznek tőle,meg vagányabbak. engem is nagyon idegesítenek az ilyenek,de hát nem lehet tenni ellenük semmit,esetleg azt hogy te nem beszélsz így.
2009. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes emberek nem használják ezeket a rövidítéseket.
2009. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Mi az az önkori, meg a köri fori?
2009. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Mindenkire rászólok aki így beszél... De lassan úgy érzem már én vagyok a fehér holló...

A pokolba kerget... kircsi :-)

Még a gyerekkorunkból hozottak elmennek (pizsi, vacsi)

Na de a többi...

2009. jan. 14. 17:38
 5/23 A kérdező kommentje:

Az önkori az önkormányzat :-)

A köri fori pedig a körforgalom :-)

Napokig gondolkodtam én is!

2009. jan. 14. 17:39
 6/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, hány éves vagy, és milyen körökben forgolódsz, de én még sosem hallottam embereket így beszélni. Az mondjuk tény, hogy 90%-ban értelmiségiekből áll az ismeretségi köröm.
2009. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelvész azt szólja hozzá, hogy egy nyelvet tönkretenni annyit jelent, mint a kommunikációs tényezőit akadályozni, vagy rontani. Azaz, nem érted meg, amit a másik mond. Ha valaki, azt mondja: " Az egyik ismim olyan ari ajit vett nekem karira....", ahelyett, hogy " Egy ismerősöm olyan aranyos ajándékot vett nekem karácsonyra..." még ugyanúgy meg lehet érteni és nem befolyásolja a kommunikáció milyenségét.


Az persze más kérdés, hogy stilisztikailag mennyire helytállóak ezek a fent említett példák. De attól, hogy valami egyes emberek számára nem megfelelő, és esetleg "nem szép", még nem jelenti a nyelv elkorcsosulását és romlását. Az pedig érdekes tény, hogy nem a szavakat és a kifejezéseket utáljuk, hanem az ember típust, akitől először hallottuk, és akihez ezután is társítjuk a kifejezést.

2009. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

17:43-asnak

Bár milyen meglepő nem tinédzser vagyok és a baráti köröm sem az "értelmetlenebb" fajtából való. A munkám során is (hogy is fogalmaztál) értelmiségiekkel találkozom. De utcán is hallja az ember, a tini rokonságban is hallja az ember. Fórumokon olvasom... a legmegdöbbentőbb az volt amikor már a rádióban is ilyet hallottam.

2009. jan. 14. 17:51
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
aji, köri fori, önkori... azta... (h5) én nekem semmi bajom velük, de ami túlzás az túlzás... én a naon-tól a vaok-tól meg a luw-tól örülök meg :@, a többivel így elsőre semmi bajom... (még senki se mondta :D) jah am én 17vagyok :P. Nah csak ennyicsit akarcsikáztam írcsizni xD!!! Uhh ez kemény volt XD
2009. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

na ebbe akkor belevágtunk! :-)

Mi az a luw? :o)

2009. jan. 14. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!