Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik az a finnugor nyelv,...

Melyik az a finnugor nyelv, amelyiket a legkevesebb idegen hatás érte?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Na, ez jó kérdés. Én csak hármat ismerek kicsit jobban, egyet azért, mert az anyanyelvem, a másik kettőt meg azért, mert csak érdekelnek. A magyar nyilván nem "nyeri el" ezt a címet, a finnt pedig talán kevesebb érte, mint az észtet, de ezt nem hiszem, hogy meg lehetne így mondani, mindet sok érte.
2010. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán a nganaszan, ők eléggé elszigetelten éltek. De egyébként nem ismerem egyáltalán a finnugor nyelveket, szóval csak tipp.


P.S. Márint ha a ,,finnugor'' szót kiterjesztett értelemben érted, és a teljes uráli nyelvcsaládot érted alatta (talán a régi ismeretterjesztő művekben előfordul ez a szóhasználat). Úgy tudom, a modern szóhasználat szerint a nganaszan a szamojéd ág egyik tagja, míg a finnugor nyelvek épp az uráli nyelvcsalád másik ágát alkotják.


A (szűkebb értelemben vett, tehát nem-szamojéd) finnugor nyelvek közül valamelyik obi-ugor nyelvre tippelnék, a vogulra vagy az osztjákra, de szinte semmi alapom nincs erre a tippre, szakértelem híján (mindössze néhány archaikus vonás a kultúrában, ami igencsak óvatosan alkalmazandó heurisztika).

2011. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Rénhírek-en találtam egy cikket erről:


[link]

2011. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!