Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Borbála a nevem. Külföldön...

Borbála a nevem. Külföldön hogyan mutatkozzak be? Így a saját nevemen, vagy keressem meg a külföldi megfelelőjét?

Figyelt kérdés
Pont emiatt is örülök, hogy a gyermekemnek úgymond "nemzetközi" neve van. :)
2010. dec. 9. 22:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A Borbála az még egy jó név is, könnyű kiejteni, ne változtasd meg. Furán néznének rád utána, mikor látnák, hogy nem is Barbarának írod a neved, hanem Borbálának:-)

Barátomat Gyulának hívják, azt nehéz kiejteni minden külföldinek, de nem változtatja meg ő sem, pedig lehetne Juan, Jules:-)

Nekem pedig nemzetközi nevem van, Erika, mégis sokx nem akarják megérteni, mert máshol nem úgy ejtik ki, mint mi magyarok. És persze mindig C-vel írják...

2010. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én Ausztriában élek, Zsófinak hívnak. Mivel "zs" nincs a német nyelvben, eléggé megszenvednek vele. Egyébként általában Zsófiként mutatkozok be, és hozzáteszem, hogy nyugodtan hívhatnak Sofi-nak. De 90%-ban próbálkoznak a Zsófival.

De a Borbálával nem lesz gondjuk. Szerintem még tetszeni is fog nekik, mert különleges. Szerintem ne mondd, hogy Barbara, mert esetleg összezavarja őket, ha utána leírva látják.

2010. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Elég egyöntetű választ kaptál. A Borbála szerintem még teszeni si fog nekik, egyedi és kimondható. Lehet, hogy divatot teremtesz és lesznek majd a környzetedben Borbála nevű kisbabák. :)
2010. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!