Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarul a devla cigány szó...

Magyarul a devla cigány szó mit istent vagy ördögöt jelent?

Figyelt kérdés
Sztem istent de aszt mondja vki hogy ördög mert az angol diablo szóból vették
2010. dec. 16. 11:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

"Román nyelv (is mint az angol) az újlatin nyelvek közé tartozik."


Az angol, mint újlatin nyelv? Hm-hm! Én ennek utánanéznék még egyszer a helyedben...:D

2010. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A diablo a spanyol nyelven kívül a több újlatin nyelvben is megtalálható. Ismert az angolban is és több szótárban is megtalálható. Az meg viszont már az összes angol szótárban ott van, hogy az ördögi az diabolic vagy diabolical. Ha kell, keresek neked linket, ahol angol szótárban megtalálható a diablo.


Nem mondtam, hogy a devla tisztán latin eredetű csak arra utaltam, hogy hatással volt rá a latin nyelv.

És régen én is, hallottam a szanszkrit eredetet. Egy spanyol dokumentumfilmben részletesen elemezték a földközi tenger környéki cigányság hitvilágát és szó használatát e téren.


Jó kb. tíz éve már csak a latin tulajdonképpeni dialektusait tarják csak újlatinnyelvnek. De én még úgy tanultam, hogy az Angol is újlatinnyelv.

A franciát beszélő kis számú trón hódító Normanok nyelvének melyet később a teljes angol nemség átvett lett a gyermeke a mai angolnyelv, persze szókészletére hatással volt a már ott élő nagy számú angol és szász germán törzsek leszármazottainak nyelve is.

2010. dec. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Jó kb. tíz éve már csak a latin tulajdonképpeni dialektusait tarják csak újlatinnyelvnek. De én még úgy tanultam, hogy az Angol is újlatinnyelv."


- Szerintem akkro rosszul tanították, mert ez képtleenség. A Grimm-törvény több, mint 200 éve megalkották, amely nem jöhetett volna létre, ha a németet és az angol nem teszik egy csoportba, hogy aztán a különbségeket elemezzék. Tehát a germán nyelvisége eléggé egyértelmű volt már akkor.

Amennyiben az angol újlatin nyelv, annyiban a magyar szláv nyelv. Egyébként az 'újaltin' megnevezést angolban nem is használják.

2010. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az angol nyelv latin eredetét tíz-húsz éve többször szajkózták nekem nyelvtanárok És bitós 2001 előtt halottam azt egy ezek szerint félművelt nyelvtanártól, hogy az angol újlatin. Bár jó hogy ezt a hibás tudásom most kiköszörüljük.


A magyar nem csak részleges szókészletet vett át csak a szláv nyelvekből?


Ha jól tudom az angolszászok nyelve idővel a hódító kis számú francia nyelvű normann elit hatására sok nyelvi szabályt vett át.

2010. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
egyik ismerősőm folyton azt mondja hogy a devla vigyen el, meg hogy prikezsiás :D
2010. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszi szépen de nem diablot akartam írni hanem devilt csak a diablo játékról mindig a diablo jut az eszembe
2010. dec. 18. 10:29
 17/17 daveeidd válasza:
ciganyul a devla istent jelent , es hindusztanul ordogot. de amugy ha rakeresel megtalalod
2021. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!