Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelvről miért...

Az angol nyelvről miért állítják, hogy semleges?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallani, hogy azért lenne jó, mint a világ nyelve ill. tanulni azért érdemes mert semleges. Semleges a kultúrától és minden egyébtől. Ezt én konkrétan az angol wikin olvastam. De ez egy szemenszedett hazugság! Az angol nép nyelve az angol, hol itt a semlegesség?
2010. dec. 20. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom annyian beszélik, hogy szinte jelentőségét veszíti, hogy melyik nép nyelve is eredetileg. Mondjuk engem annyira nem izgat, hogy semleges vagy nem, ez a világnyelv és kész, nekem semmi kifogásom sincs ellene, egyszerűbb sok nyelvnél.
2010. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem semleges, de világnyelv, ezért megkerülhetetlen.
2010. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Akinek angol az anyanyelve, az előnyben van velünk szemben. Neki nem kell úgy nyelveket tanulnia, mint nekünk, hanem egyből megértik, akármerre is jár. Foglalkozhat bármi mással, és a kifejezőképessége mindig is jobb lesz angolul, jobban fog beszélni, ezért a világ szemében okosabbnak is tűnik, mint mi. Könnyedén kifejezheti gondolatait, míg mi a megfogalmazással küzdünk.
2010. dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még sohasem hallottam, hogy bárki azt állította volna, hogy az angol "semleges". Pont inkább olyanok vannak, akik azon hisztiznek, hogy az angol nem "semleges", ezért inkább a latinra vagy volapükre vagy klingonra vagy eszperantóra kellene áttérni.


Az angol egyébként nem az "angol nép nyelve", hanem rengeteg nép nyelve Hararétól Canberráig, Dublintól New Yorkig.

2010. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Az angol egyébként nem az "angol nép nyelve", hanem rengeteg nép nyelve Hararétól Canberráig, Dublintól New Yorkig."

Igen, és szerinted kezdetben nem az angol népé volt? Másokra csak rákényszerítették. Na akkor mégis kié? Az írek is biztos dalolva dobták el a kelta nyelvüket.

2010. dec. 21. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:56


Kezdetben nyilván az "angol népé" volt, csakhogy egészen eddig a jelenről beszéltünk, nem a múltról.

2010. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lerágott csont... Minden héten megkérdezi itt valaki hogy miért az angol a világnyelv és még blablablázik egy sort.


...

2010. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!