Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol és orosz kiejtés?

Angol és orosz kiejtés?

Figyelt kérdés

Két különböző kérdésem lenne, de mivel mindkettő a fonetikára vonatkozik ezért egy kérdésen belül teszem fel őket.


1)Az angolok nem bírják kiejteni a c(ts) hangot? Volt egy előző kérdés a latin kiejtéssel kapcsolatban és ott az egyik youtube-os linken az angol(brit) egyszerűen nem bírta kiejteni a tentationem-ben a c hangot. De ez nekem eléggé furcsa, mert hát a nyelvükben alapból megjelenik a c hang. Például a Let's go!-ban. Miért van ez?


2)Az oroszban a medvegyevet azt "gy"-vel ejtik vagy ők is csak lágyítják a "d"-t mint az angolok? És a "ty" hangnál is csak lágyítanak?


2010. dec. 26. 15:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%
tentationem-ben hol van a "c" hang?
2010. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
41%
Ha nálad a tentationem-ben van c hang, akkor te más galaxis angolját beszéled...
2010. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

1) az angolok azért nem ejtik a latinban a "c" hangot mert teljesen más latin kiejtést tanulnak, mint a magyarok

caesar - "cézár" (magyar kiejtési szabályok szerint) - és kb. kajszár ("angol latin kiejtési szabájok szerint)

ezt a fajta kiejtést hívják a latinban restituált kiejtésnek.

2010. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
51%
Nem kajszar, mert itt a "c" az "sz" inkabb szizar, hosszu i-vel
2010. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

első két válaszolónak:

latinról volt szó az első kérdésben

angolul a kísértés temptation

nincs olyan angol szó, hogy tentationem ez a latin tárgy esete a kísértés szónak

2010. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
restituált kiejtés szerint a c betű az k hangnak felel meg a latinban, de teljen mindegy a lényeg nem azért ejtik ki másképp mert nem tudják, hanem mert másképp tanulják :)
2010. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
hosszu i es e kozott. Valahogy igy: SEE-ZUR
2010. dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
0%
de meg a temptation-ban sincs "c".
2010. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

A kérdés a latin tentationem (tentációnem)szóra vonatkozott

A kérdés lényege, hogy egy angol ajkú miért úgy ejt ki bizonyos latin szavakat ahogy.

A temptaion csak azért említettem meg, hogy észre vedd a kérdés nem egy angol szó kiejtésére vonatkozik, ahogy a caesar szó is, mint latin szó szerepelt nálam, nem mint angol. Ezért írtam, hogy egy angol a latin caesar szót kajszárnak ejtené, egész egyszerűen azért, mert ott így tanítják a latin kiejtést.

2010. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Én nem arról beszélek, hogy a nyelvbe bekerült latin szavakat adott nyelven hogy kell kiejteni! Mi az hogy a latint az angolok máshogy ejtik? Azt hittem a latinnak latin kiejtése van. Azt természetesen tudom, hogy a communicatio latin szót magyarul kommunikáció-nak, angolul pedig 'komunikésön'-nek ejtik. De a latinban van c, méghozzá a tio-t ejtik ciónak, nem?
2010. dec. 26. 16:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!