Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol és orosz kiejtés?

Angol és orosz kiejtés?

Figyelt kérdés

Két különböző kérdésem lenne, de mivel mindkettő a fonetikára vonatkozik ezért egy kérdésen belül teszem fel őket.


1)Az angolok nem bírják kiejteni a c(ts) hangot? Volt egy előző kérdés a latin kiejtéssel kapcsolatban és ott az egyik youtube-os linken az angol(brit) egyszerűen nem bírta kiejteni a tentationem-ben a c hangot. De ez nekem eléggé furcsa, mert hát a nyelvükben alapból megjelenik a c hang. Például a Let's go!-ban. Miért van ez?


2)Az oroszban a medvegyevet azt "gy"-vel ejtik vagy ők is csak lágyítják a "d"-t mint az angolok? És a "ty" hangnál is csak lágyítanak?


2010. dec. 26. 15:47
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"mintha állathangokat ejtenének" :D


egyetértek, főleg mikor akcentussal beszélik, mármint nem mi, külföldiek, hanem az angolok, skótok, mint ha most jöttek volna a fáról. :D

2010. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

"En igy vagyok a franciaval. Nem is erdekel nagyon ez a nyelv. Taknyos orrbol affektalnak. Foleg ki nem allhatom angolban az akcentusukat. Egy ferfi kiejtese, mintha b.zi lenne."

Van benne valami!

De az angolt azért jobban utálom! Olyan mintha egy magyar paraszt a kommunikáció szót kommunyikácsióuh-nak ejtené, de azért a latin írást meghagyná a műveltség látszatát keltve. A rohadt "th"-jukat is utálom a "the" szóban! A this-t még könnyű kiejteni, de a the-t egyszerűen nem tudom, mert annyiszor fordul elő, hogy nem bírok rá koncentrálni ha gyorsan beszélek, ráadásul úgy kell csinálni, hogy ne hangsúlyozzam és kicsit "d"-sen hangozzék, de azért mégse legyen "d". Tiszta röhej. Ráadásul miért nem "dh"-val írják? A "th" a zöngétlen hangra vonatkozik!

2010. dec. 26. 16:46
 23/39 A kérdező kommentje:

"egyetértek, főleg mikor akcentussal beszélik, mármint nem mi, külföldiek, hanem az angolok, skótok, mint ha most jöttek volna a fáról. :D"

Én főként az amerikai akcentust rühellem, az "r"-t is állandóan elharapják és olyan morgó hangja van.

A kedvencem mégis ez: ɜː pl a burn-ben, olyan mintha a tehén bőgne!

De ez is jó: ɔ, olyan mint a kisebbségiek "MAUNIKA SÓ" kiejtése.

2010. dec. 26. 16:51
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne is torodj vele, ok sem tudjak kiejteni a gy, ty, hangokat. Nem hiaba van a vicc, hogy hogi vagi, mert tudjak hogy nem birjak kimondani. Az sem erdekli oket, hogy mi sem pontossan ejtjuk ki a th-jukat. Annyi bevandorlo van angol teruleteken, hogy oda sem figyelnek mamar.
2010. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom mindkét "th" hangot kiejteni csak a 'the'-ben zavaró, mert ott kb. 'd'-hez közeli és sokszor fordul elő, annyira hogy idő sincs rá "felkészülni".


A másik kérdéssel mi van?

2)Az oroszban a medvegyevet azt "gy"-vel ejtik vagy ők is csak lágyítják a "d"-t mint az angolok? És a "ty" hangnál is csak lágyítanak?

2010. dec. 26. 16:58
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Ismerve oroszokat, az ukranok inkabb gy-snek mondjak, e csak lagyan a moszkvaiak inkabb d-nek. De ezt csak hallasbol figyeltem meg.
2010. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Kösz
2010. dec. 26. 17:08
 28/39 anonim ***** válasza:

Dontsd el Te itt:


[link]

2010. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Én az orosz kiejtésre gondoltam...
2010. dec. 26. 17:17
 30/39 anonim ***** válasza:

Itt is szerintem ket kulonbozo kiejtes van. Egyik egy orosz notol, a masik egy orosz tanartol, aki a US-ben tanit. Valahogy a ketto egy kicsit maskepp hangzik.


[link]

2010. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!