Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy "whom", mikor és hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy akik, kik es peldanak okaert: Whom is she like? vagyis kihez hasonlit?

vagy

all whom I met vagyis akivel csak talalkoztam.

vagy

To whom I said it: Akinek ezt mondtam.

2010. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elavult, régies, esetleg hivatalos, pl to whom it may concern, használd helyette a who-t bármikor. Like-kal soha életemben nem hallottam-láttam a whom-ot, el se tudom képzelni.
2010. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Whom is she like? Kihez hasonlít? Remek példamondat. Egy 1897-es könyvben találta meg a Google. Más nem jutott az eszedbe?
2010. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem nem jutott eszembe mert sose hasznalom:D En minden esetben a WHO-t hasznalom
2010. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A who tárgy- és részes esete (az utóbbiban, bevallom, nem vagyok biztos), illetve közvetlenül prepozíció után nem használhatsz who-t: to whoM, for whoM.

Ellenben az már jó, hogy "...for the one, who..." Hiába a who-hoz kapcsolódik az elöljáró, nem rögtön utána következik, ezért már helyes.

2010. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!