Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg lehet tanulni külföldön...

Meg lehet tanulni külföldön egy nyelvet úgy, hogy kb. alapszinten vagyok, amikor kiutazom? Mennyi idő kell hozzá?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőven meg lehet, ez a legjobb nyelvtanulási módszer. Hogy mennyi idő, az függ a nyelvérzékedtől, és a társaságodtól (ha magyarok közt vagy, akkor tíz év is kevés, ha nem, akkor akár pár hónap alatt, persze némi túlzással, csak hogy lásd az esélyeket)
2010. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó a nyelvérzékem és nem magyarok között leszek, csak azt hallottam, hogy külföldön csak úgy lehet tanulni, ha már eleve tudom valamennyire a nyelvet. Az alapszint elég?
2010. dec. 27. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:

"Meg lehet tanulni külföldön egy nyelvet úgy, hogy kb. alapszinten vagyok, amikor kiutazom?"


Igen. Meg belföldön is.


"Mennyi idő kell hozzá?"


A nyelvtől és a módszerektől függ. Japánul hosszadalmasabb megtanulni, mint angolul (konkrétan kb. 4-szer annyi idő ugyanaz a szint).


A módszer sem mellékes. Ha pl. mosogatsz Londonban, és néhány káromkodásra korlátozódik az angollal való érintkezésed, akkor sehány év sem fog nyelvtudást eredményezni. Ha ellenben mondjuk beiratkoztál egy angol egyetemre, akkor elég gyorsan fog fejlődni a nyelv (és egyéb) tudásod.

2010. dec. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tegnap 18:17


Ha alapszinten alapfokot értesz, akkor az kb. elég.


De ez nem jelenti, hogy "ragadni" fog rád a nyelv, ugyanis nem ragad. Az új szavakat akkor is fel kell majd jegyezni és tanulgatni kell, ahogy a nyelvtant is.

2010. dec. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni igen Beszélgess sokat mindennap, és figyelj az új kifejezésekre.Ha megkérsz valakit hogy segítsen neked a tanulásban ha lesz rá módod és lehetőséged akkor nem kell eljárnod külön órákra.

Ha tényleg mindennap beszélsz akkor a 2-3 hónapban már észre sem veszed hogy idegen nyelven beszélsz és GONDOLKOZOL.Aztán ha hazajössz meg majd furcsa lesz magyarul megszólalnod :)

2010. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!