Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz az hogy külföldön még az...

Igaz az hogy külföldön még az is megtanulja a nyelvet aki alig beszél valamit?

Figyelt kérdés
és ha igen mennyi idő alatt tanulják meg?
2011. júl. 28. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha megakarja tanulni es azert magol is melle egy keves nyelvtant meg memorizala a szavakor, akkor nyilvan. DE nekem fel ev alatt nem sikerult, pedig mindennap tanultam es 10 evi sulis angol van mogottem. Egyszeruen nem megy, bar azert valamicsket fejlodtem. Volt kint ismerosom, o 6! ev alatt nem tanult meg. Nem erdekelte, voltak anyanyelvu baratai, azokkal volt es kesz.
2011. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

igen mert rá ragad....

unokahúgom 8évesen került ki / gondolhatod egy 2.os nem nagyon beszél más nyelvet a magyaron kivül/ 1 év utána már középszinten beszélt angolul

már 3 éve laknak kinn és sokszor én se értem hogy mit akar / néha szoktunk angolul dumálni poénbol, tudni kell hogy én most készülök közép nyelvvizsgára.../

2011. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

akkor ha aktívan részt vesz az ottani életben. férjemet németországba helyezték én nem dolgozok. angolul beszélek ezzel elboldogulok itt.ezért nem is fejlődött sokat a némettudásom. alapfokon voltam talán mikor kijöttünk (2éve) most sem vagyok jobb. igaz nem is fektetek bele semmi energiát.

ha valaki viszont elkezd kint dolgozni, külföldi baráti társasága lesz akkor szerintem 1 éven belül meg lehet nagyon jól tanulni.

2011. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha rá vagy utalva, hogy használd, ha nincs segítséged, vagy csak nagyon kevés, bele fogsz rázódni. Tesóm kijött úgy, hogy előtte csak németet tanult. Némi fogalma azért volt az angolról is.... 4 éve van kint, telefonos ügyfélszolgálatos egy nagy cégnél. Szóval elég jól belejött.

Mondjuk neki tényleg nem volt más választása. Volt kicsi "segítsége", ha nevezhetjük azt a pár embert segítségnek...

2011. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, könnyebb úgy megtanulni, de azért ne feledjük el, hogy vannak olyan emberek, akik "meg vannak operálva" nyelvérzékből. Volt ilyen ismerősöm, haza is költözött.
2011. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. júl. 28. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
nem igaz. egy gyereknel igen. de egy felnott nem tanul meg. nem ragad rad, es a tevebol sem tanulod meg
2011. júl. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és mennyire felnőtt? mondjuk 20 vagy 30 40?
2011. júl. 29. 10:53
 9/10 anonim ***** válasza:
ha pszichologia szempontbol nezzuk, akkor kb 6-8-10 eves kortol. nekem az egesz csaladom kikoltozott, kulonbozo korcsoportuak 8-70 eves korig 4 evvel ezelott, es rohadtul nem tunik ugy, hogy ragadna a nyelvtudas. meg kell erte dolgozani, es nyilvan konyebb egy kicsivel, mint magyarorszagon olyan tanaroktol tanulni akik szinten nem beszelik a nyelvet, de azt nagyon nem allitanam hogy ragad a nyelv
2011. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sajnos egyaltalan nem torvenyszeru, hogy valaki megtanulja a nyelvet!

(gyerekekre ragad konnyebben persze)

Ha valakinek nincs szuksege ra a munkajahoz, illetve nincsenek baratai, akivel az adott nyelven tudna beszelni a maganeleteben, akkor eselytelen. Nincs honnan ragadjon.

Az otthoni tanulas sokat segit persze (nyelvtan, szavak), de semmit sem er, ha nem tudsz elesben gyakorolni.

Persze nyilvan az alapveto szavakat megtanulja az ember konnyen (pl. kenyer, kijarat, zarva), ami szukseges a boldogulashoz, de ez edeskeves a megerteshez es a beszedhez.

Pl. ferjem kulfoldon el 3 eve (az adott nyelvet egyaltalan nem ismerte), hat a mai napig nem tud megszolalni...

2011. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!