Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » NÉMET FEJTÖRŐ Hogy mondanátok...

NÉMET FEJTÖRŐ Hogy mondanátok németül: 1. Neki ezt tudnia kellene. (képesség) 2. Neki ezt tudnia kellett volna. (képesség)?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Neki ezt tudnia kellene - Er/Sie/Es muß es/das können.

Neki ezt tudnia kellett volna - Er/Sie/Es hat es/das gemußt.


Legalábbis én így tudom, mi így tanultok. De lehet hogy te másra gondoltál, majd valami németben jártasabb személy leírja neked helyesen, én még csak 8.as vagyok, de nagyon elrontották a németoktatást a sulinkban, most nem részletezném (nem az én hibámból van, megjegyzem, imádom a németet.)

2010. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hoppá, a másodikat elrontottam, nem figyeltem eléggé rá. Van rá tippem, de inkább nem írom le, nem akarok beégni. :)
2010. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Megint első vagyok, lehet hogy nem is a mußen, hanem a sollen igével kellene, szóval lehet hogy csak hülyeségeket hordtam neked össze, bocsi.
2010. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

1.:Er müsste es wissen.

2.:Er hätte es wissen müssen.


Az elsö valaszolo valasza teljesen rossz...

2010. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, az első válaszoló figyelmetlen volt, amiért bocsánatot kérek. Azt sem vettem észre, hogy képességről van szó, akkor tényleg wissen...


Ne haragudj kérdező, hogy itt kreáltam neked 4 felesleges választ. Hagyd figyelmen kívül őket.

2010. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

!!! wissen : tud, információja van valamiről !!!

!!! können : tud, képes rá, valami lehetséges !!!


Teljes zavar lett!


Er müsste es können.

Er hätte es können müssen.

2010. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Beszállok a játékba:


Er/Sie müßte das können.

Er/Sie musste das können.

2010. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
musste=tudta
2010. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

22.40: Az a baj kedvesem, hogy a feltételes mód helyett kijelentő módot írtál.

22.44: Szerkezetileg teljesen jó, amit írtál, csak a "wissen" helyett "können"-t kellett volna írnod, mert képességről volt szó. Egyébként a 13.37-kor adott megoldásban tökéletes magyarázatot és kiváló megoldást találsz.

Köszönöm a válaszaitokat.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. dec. 28. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!