Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvben van-e valami...

A német nyelvben van-e valami aranyszabály a névelőkre a csoportokon kívül?

Figyelt kérdés

Mint magyarban van a hangalakok illeszkedése vagy micsoda.


pl autónak és nem autónek


A német névelő is illeszkedik?


2010. dec. 28. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez magánhangzó harmónia, viszont a német nem ragozó nyelv, mint a magyar vagy a finn(amiben szinteén van magánhangzóharmónia).

Ilyen nincs a németben :D A névelőkre van néhány szabály, amik örökérvényűek("-ung" végű szavaknak a névelője mindig "die", a többesszéma mindig "-en", "-ismus" végű szavak névelője mindig "der", stb.), keress rá, hogy német névelő szabályok.

2010. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen erre mondtam hogy csoportok:


pl foglalkozások

végződések

folyadékok

földrajzi nevek

2010. dec. 29. 08:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, igen, ilyenek vannak, keress rá ;)


első

2010. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát amire nincs szabály, az lutri.


De akkor a többesszámra kell hogy legyen, mert az hozzá van ragasztva!

2010. dec. 29. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Néhány van arra is, de amúgy azt is tudni kell a szóhoz, mint a névelt, nincs hozzá plusz szabály, ami mindegyikre érvényes.
2010. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem szóló véleményének helyességét. A németben valóban nincs se a nemre, se a főnevek hangalakjára egyértelműen vonatkozó többes szám képzési szabály. Találunk néhány fővévre vonatkozó tipikus többesszámképzési részszabályt, de azok olyan kevés főnévre vonatkoznak, hogy szerintem azzal abszolút nem érdemes foglalkozni. Míg a névelőknél vannak szabályok, amiket érdemes megjegyezni, addig a többes szám képzésére teljesen felesleges. Amikor tanulunk egy új főnevet, akkor hozzátanuljuk a többes számának az alakját is.

Üdvözlettel: Suzana G.

2010. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég sok szabályt sikerült kiszedni az emberekből, de még nem készült olyan szabályrendszer, amivel a legtöbb főnév leírható.


Erről jut eszembe egy történet: a tanuló megkérdezi az anyanyelvi némettanárt a névelőszabályokról. A tanár csak annyit mond, hogy azt ki lehet találni.

2010. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy idő után kialakul, hogy úgymond "ráérzel".
2011. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!