Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi szót használ átlagosan...

Mennyi szót használ átlagosan egy magyar nyelven beszélő tizenéves?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, ami azt írta, hogy a brit fiatalok átlagos szókincse már az 1000-et sem üti meg, így kiváncsi lettem, mennyi lehet ez a szám a magyar nyelven beszélőknél hasonló korosztályban.
2011. jan. 19. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Számadatot nem tudok mondani, de az biztos, hogy a mai fiataloknak nagyon kicsi a szókincse, ezért is használnak olyan "töltelékszavakat", mint a b@szd meg és a g*ci. Rengeteg fiatalt szoktam hallani úgy beszélni, hogy szinte csak ezeket a szavakat használja.
2011. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát, biztos van benne valami, hiszen egyes körökben nem csak leplezni tudják vele, hogy milyen szegényesen képesek kifejezni magukat, még menőnek is számítanak tőle. Bár én is fiatal vagyok, közönségesnek tartom, ha valakinek minden második-harmadik szava "b.aszdmeg" és társai...
2011. jan. 19. 12:48
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

Szerbusz!


Ugyanígy vagyok vele, ez NEM MENŐ!

2011. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
A szókincs egyébként csak azokra a szavakra vonatkozik, amelyeket használunk, vagy azokra is kiterjed, amiket ismerünk ugyan, de nem használjuk őket (mert mondjuk nem kerülünk olyan társaságba)? Az ezret nagyon kevésnek tartom, remélem, mi azért jobbak vagyunk.
2011. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
ez baromság, hogy ezer szót sem használnak :D anélkül beszélni se tudnál...
2011. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nagyjából reális becslés.


Elsősorban azért, mert az "átlag" fiatal nem rendelkezik valami tág érdeklődési körre, ahhoz, hogy milyen a haja, kövér-e kivel ...él, mennyi pénze van, és hogy lerészegedett a hétvégén - nem kell valami bő szókincs.


Könyvet akkor se vesznek a kezükbe, ha kéne. Olvasni kifejezetten ciki.


Itt is találkozni néha olyan stílussal, csomókban hullik ki a hajam tőle.

Vok..

amm..

LOL

2011. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
jaj ne is mondd :) még mindig ezen nevetek: amikor először jöttem a gyakorikérdésekre, mindenhol azt látom "am", és mivel ékezet nélkül írok sms-t, nekem ez "ám"-ot jelentett, csak sehogy nem akartak értelmesek lenni a mondatok. Nagy sokára jöttem rá, hogy "amúgy"-nak kell fordítani... de egyre nehezebben tudom olvasni/értelmezni a kérdéseket és válaszokat, "tok, vok, am, v, ien, oan, mien, vunk" stb. Bár az én életemből kimaradt a fórumozás, így lehet, hogy itt ez a normális - de legalább tudnának helyesen írni az emberek. Megfigyeltétek, hogy az idősebbek helyesebben írnak, mint a 20 alattiak?
2011. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon, de nagyon nehezen értettem meg először én is a mondatok jelentős részét, amikor először jöttem az oldalra. A vokot és a szalt ismertem, mert az egyik barátom is használta, de a többi rövidítés teljesen ismeretlen volt. Több hétbe került, míg kiderítettem, hogy a komi az a hozzászólás.
2011. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi, félig OFF


"Megfigyeltétek, hogy az idősebbek helyesebben írnak, mint a 20 alattiak?"


Megfigyelhető egy ilyen tendencia, de szerintem ez úgy 10%-ban a "menőzés" miatt van, mert helyesen írni az olyan ciki.

És 70-80%-ban a rossz mintavétel miatt...


A mai fiatalok többsége már netezik tanulányi átlagtól, társadalmi elhelyezkedéstől, neveléstől, stb-stb függetlenül... tehát a tizenévesekből megfigyelheted az egész "palettát".


A 30 körüliek és idősebbek között viszont hihetetlenül sok olyan ember van, aki rettenetesen ír... csak közülük, akinek mondjuk nem volt lehetősége és/vagy kedve megtanulni helyesen írni, azoknak ugyanúgy nem volt lehetősége és/vagy kedve megtanulni számítógépezni.


Még ha van is számítógépük, akkor sem hiszem, hogy a gyakorikérdéseket töltenék az idejük nagy részét, úgyhogy ebből a korosztályból jóval rosszabb a mintavételi arány. :) Szerintem...



... mégegyszer bocs az offért, csak arra akartam utalni, hogy ne legyünk ennyire pesszimisták... bár egy kevés okunk azért van rá, de valószínűleg régen se volt sokkal jobb, csak kevesebb volt az ilyen felmérés, meg az átjárhatóság a különböző társadalmi(?) rétegek között.

2011. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És a brit öregeké mennyi?

Egyébként 1000 sem lehet valami kevés, mert a magyar tanárunk valami 10ezerre emlékszett, hogy ennyi magyar(osított) szavunk van. De ebből biztos rengeteg a többértelmű szó. Szóval 1000 szókincsű ember szerintem nem gáz.(panaszkodni vágyók erre is írhatnák hogy miért írom úgy "gáz" de más szóval át kellene fogalmaznom a mondatot)

2011. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!