Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Leirnátok, hogy melyik igeideő...

Leirnátok, hogy melyik igeideőt használja az angol? Tudom h van 12 de nekem csak azok kellenek amivel tudok boldogulni. (? )

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az a "boldogulni"? Ha pincérkedsz, wc-t pucolsz, mosogatsz, halakat belezel, ahhoz nem kell igeidő, ha angol egyetemre akarsz járni vagy üzleti tárgyaláson fogsz részt venni, ahhoz lehetőleg mind kell.


Amúgy a google-lal ezt találtam 15 másodperc kemény munkával:


[link]

2011. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
deh hallod nekem nem mind kell mert tudom őket képezni csak egy lista amit az angolok" leggyakrabban használnak "
2011. jan. 28. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre nem igazán lehet válaszolni, mindegyiket akkor használják amikor kell, tehát gyakoriságuk az általuk kifejezett lényeg kimondásnak gyakoriságától függ...Max azt mondhatom, hogy a Perfect-teket azért viszonylag ritkán használják (meg talán a Future Continuous-t), de igazából a Future Perfect és Future Continous-on kivűl szerintem mindegyik előfordul napi szinten.

Pontosítsd mi az, hogy "gyakran" és mi az, hogy "boldogulni", ha azt érted, hogy mivel tudod megértetni magadat akkor Present Simple, Continous, Past Simple, Continous és Future Simple elég, de Presen Perfect-t is bele venném, mert elég gyakori. (De igazából akkor már Past, Present, Future SImple-l is megérteted magadat csak hát "Én lenni magyartot beszélni embör" szinten)

2011. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Present Simple

Present Progressive

Present Perfect

Present Perfect Progressive

Past Simple

Past Progressive

Past Perfect

Past Perfect Progressive(nem annyira gyakran, de azért igen)

Future Simple

Future Progressive(néha előfordul hétköznapi beszélgetésben)

Future Perfect(ez is néha előfordul, de ritkább sokkaaaal)

Future Perfect Progressive(ezt már tényleg csak eléggé szélsőséges esetben)

Tehát a legjobb, ha mindet tudod - mivel annyira nem bonyolultak, megéri tudni őket, de többre magadtól is ráérezhetsz.

2011. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha oks köszi a válaszokat.D
2011. jan. 28. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!