Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a magyaroknak legkönnye...

Melyik a magyaroknak legkönnyebben tanulható élő idegen nyelv? És miért?

Figyelt kérdés
Nem a lóvárira és társaira gondolok, hanem ami még használható is a "nagyvilágban"
2011. febr. 10. 08:48
 1/9 Lézer Anton ***** válasza:
39%

Az lovári, rövid o-val. :)

Egyébként szerintem az eszperantó. Mert az tényleg nagyon egyszerű. Ha nem mesterséges nyelvet szeretnél, akkor szerintem az olasz azok közé tartozik, aminek az alapjait gyorsan elsajátíthatod. (Esetleg a spanyol. Persze ezek felsőbb szinten nem egyszerűbek az angolnál.)

2011. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, melyik nyelvet kezded az általánosban, a szüleid tanítgatnak-e kiskorodban valamelyik nyelvre... Pl én ovitól 'tanulom' a németet, szeretem és jól esik hallgatni a tv-t/rádiót németül. Tanultam még angolul is, abban sokat segített a német, tudtam, hogy fontos és akartam is tanulni, de persze voltak nehézségek olykor mindkét nyelvben :)

Ha azonos nyelvcsoportból származó nyelveket választasz, talán könnyebb a tanulás, de ha igazán elszánt vagy, bármit el tudsz sajátítani :)

2011. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Japán kiejtése elméletileg nagyon egyszerű magyaroknak, de ettől függetlenül nehéz nyelv.


Német, mivel egy ideig elég komolyan hatot a magyarra, sok helyen hasonlóféle kép gondolkodik és ez adhat egy előnyt benne.


Angolból valószínűleg már van valami fogalmad, ami nem árthat és szerintem egyszerű nyelv is, mert igazából nincs benne komoly ragozás.


De szerintem mivel már biztos van valamilyen nyelvből valami fogalmad, azt kezd el amiben úgy érted a legtöbbet tudsz már.


De szerintem talán a német, amiben igazán segíthet magyar tudásod (persze én csak angol, német, japán, magyarról tudok igazán beszélni, mert ezeket beszélem)

2011. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ami a nagyvilágban is használható, az a magyaroknak nem a könnyebb nyelvek közül való. Nem úszod meg a tanulást. A megoldás? Körülveszed magad vele, és akkor könnyű lesz.
2011. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Hát én anno feliratos animékből 2 hónap alatt (ameddig néztem) a maga nemében egészen értékelhető japántudást szedtem össze (ami persze 20-25 szóban, néhány egyszerűbb mondatban és 99-ig számolásban), de azt hallottam hogy viszonylag nehéz nyelv. Az általam beszterce nyelvek közül (angol, francia) szerintem az angol a könnyebb, de talán csak azért mert a csapból is az folyik.
2012. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Az a beszterce beszélt akart lenni csakhát az automata mobil szövegjavító ilyet nem ismer...
2012. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gloria92 válasza:
100%
Most kezdtem a törököt és a kiejtése/írása/nyelvtana nagyon hasonlít a miénkhez. Egyszerű tanulni, sikerélmény.
2014. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Általában "red and blue correction pencil" néven hivatkoznak rá a weboldalak, mivel hibák javítására van kitalálva. Egyszavas megfelelője, mint a magyar nyelvben, nincs.
nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: Igen, a török könnyen adhat sikerélményt egy magyarnak. Csak ne külföldiek számára készült könyvből próbálja megtanulni.

De mivel nem élünk a török korban, azért a ,,nagyvilágban'' kevésbé használható. Bár most nem tudni, mit hoz a jövő...

nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!