Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vki tud tippet adni német...

Vki tud tippet adni német fordításra?

Figyelt kérdés
középszinten "tudok" németül, de a fordítással bajban vagyok. Szóval ha valami praktikát vagy tippet tudnátok adni megköszönném. Mit kell először fgyelemb venni, vagy ha van több mellékmondatból álló mondat akor mihez kell kezdeni.
2011. febr. 10. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én először minden ismeretlen szót kiszótárazok az adott mondatból, innentől az esetek 98%-ban menni szokott. Más nagyon okos dolgot nem tudok mondani.
2011. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én először elolvasom a szöveget egészében figyelmesen. Ebből már meg tudom határozni a szöveg témáját, bejelölöm azokat az idegen szavakat, amik akadályozzák a megértést, és megnézem a szótárban. Azért is jó, hogy előre elolvasod a szöveget, mert sokszor mást jelent az ige a vonzatával, mint anélkül. ha egyben olvasod, látod, melyik jelentést kell figyelembe venned.

DE sok ismeretlen szót ki is lehet következtetni, ezeknek csak ellenőrzés képen szoktam utána nézni, ha még marad időm/kedvem/türelmem.


Ha többszörösen összetett mondattal van dolgod, először elolvasod a mondatot egészében, megfigyeled a kötőszókat és vesszőtől vesszőig tartó szakaszokban megküzdesz vele.


Ha tényleg tudsz középszinten, akkor menni fog szerintem. Mondjuk ez a nehézkes szótárazós módszer inkább csak a mindennapi élettől nagyon eltérő témájú szövegeknél szokott nálam előjönni.

Pl. osztrák női magazint elolvasom, de a napkollektorok működésének leírását azért biztos szótárral nézném. :P

2011. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!