Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar mellett ki milyen...

A magyar mellett ki milyen nyelvet beszél még úgy, hogy meg tudná értetni magát abban az országban? Vagy milyen nyelven tanultok?

Figyelt kérdés

Milyen nyelven tanultok és mióta? Én magyarul, angolul, és ugyan nem teljesen még, de görögül. (de koreaiul is tanulok, viszont az még semmi, amit tudok, de a görög meg az a kedvencem)


Várom a válaszaitokat. Csak kíváncsiságból kérdezem meg, mert tudni szeretnem, hogy milyen idegen nyelvek vannak "divatban" mostanában.


2011. febr. 13. 05:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Angol - spanyol.
2011. febr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Divatos-nem divatos? Fő szempont a gyakorlatiasság. Például Dél- Szlovákiában ha nem bírod tárgyalóképes szinten a magyart, nehezen tudsz munkát találni. Fontosabb mint az angol.Partnerek,tulajdonosok között ugyanis sok a magyar.Feltétel. Ezért tanul a barátnőm intenzíven magyarul. "Fogja ő jól beszíni magyarul,két évek nem bele telik" ahogy mondja.
2011. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Angol német.
2011. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Angol. 6 éves koromban kezdtem angolul tanulni, most 23 vagyok, igaz, már nem tanulok angolul (tavaly nyelvvizsgáztam), de még tudok :) Meg szeretném is fejleszteni a tudásom, most vettem fel a félévre angol nyelvű kurzust, remélem hasznát veszem, mert Angliában akarok majd dolgozni.


Ezen kívül valamennyire meg tudom magam értetni olaszul is, általánosban tanultam két évig, de akkor nem nagyon érdekelt. Aztán gimnáziumban megint tanultam, de csak egy évig, csak akkor meg azért nem tanultam valami sokat, mert év elején úgy megszoktam, hogy én már valamit tudok, és nem kell tanulnom, csak aztán továbbra sem tanultam.

Aztán egyszer elkezdtem magamtól tanulgatni, mert lett egy kedvenc olasz zenekarom, és érteni akartam a szövegeket :)

Szóval az olasszal inkább úgy vagyok, hogy ha kellően türelmesen, és viszonylag lassan beszélnek a kedvemért, akkor egyszerűbb dolgokat megértek, és én is el tudom magyarázni, hogy mit akarok, de ez még messze van a társalgási szinttől is, és valószínűleg lennének durva nyelvtani hibáim is.

2011. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 PT-Daniel ***** válasza:
100%

Nemet az anyanyelvem. 12 eves koromban elkezdtem magyarul tanulni (piszok nehez volt, de itt is eretsegiztem).


Ezen kivül megtanultam angolul is, amivel nem igazan voltam megelegedve. Viszont ket evet eltem Angliaban, ami többet ert, mint akar 10 ev angoltanulas az iskolaban.


Volt olaszom is, de abbol csak tömondatok es egyes kifejezesek maradtak csak meg sajnos.

2011. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

angolul nagyon jól el tudok beszélgetni kb minden hétköznapi témáról, akár választékos stílusban is.

németül tudok rendelni az étteremben és ha sikerül türelmes embert találnom, akkor útbaigazítást és kérhetek :D


angolt 10 éves korom óta tanultam kisebb nagyobb megszakításokkal, németet 11 éves korom óta, de mióta 17 évesen megcsináltam a középfokút, azóta nem sokat beszéltem.

2011. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Angol - hűha, ezt óvodás korom óta tanultam, szerintem olyan 13 éven kb.

Francia 5 - 4 év gimi + 1 év egyetemen

Spanyol - 3 év magántanárnál (középszint)

Japán - 2. évem az egyetemen

Svéd - detto

Koreai - ez az első évem, úgyhogy ezen még nem értetném meg magam valószínűleg:)

A svéddel valszeg elboldogulnék Norvégiában is (a norvégot jól értem), Dániában már nem (azt csak olvasva értem, beszélve nem). Tanultam egy évig latint is a francia mellett alapozásnak.

2011. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
angol, olasz
2011. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Dr. Akula válasza:
Angol, olasz, japán, orosz, arab.
2011. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én a német nyelvbe szerettem bele, de csak pár hónapja tanulom magamtól. (suliban nem tanultam)


Ausztriában alapvető dolgokat simán elintézek, utazással, vásárlással kapcsolatban elboldogulok. Meséket, egyszerűbb családi filmeket már gond nélkül megnézek, a többi még erősen lefáraszt. ;)

Szerintem olyan alapszinten lehetek, a beszéd nehezen megy, főként, hogy elég gátlásos is vagyok azóta, mióta "munkaképtelenné" tettem az osztrák főnökömet. (konkrétan röhögőgörcsöt kapott egy félresikerült beszólásomon) XD


Sok szót ismerek, inkább a nyelvtanban vannak nagy hiányosságaim.


Most majd az angol nyelv rejtelmeit akarom feltárni, mert nyárra kellene legalább alapszinten kommunikálnom. (csak egy kis utazás, de így érdekesebb lesz :P)

2011. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!