Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sokaknak miért van ellenszenvü...

Sokaknak miért van ellenszenvük az eszperantó nyelvel szemben? Mit ártott nekik?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a "nagy eszperantista", nem is beszélem a nyelvet, de sokaknak miért van ellenszenvük a nyelvvel kapcsolatban? Nem muszáj megtanulni. De akkor miért utálják? Szerintem örülnünk kéne, hogy valakik próbálkoznak egy "semleges nemzetközi nyelv" létrehozásában. (Tudom, hogy az angol a világnyelv, bla-bla-bla).
2011. márc. 4. 19:11
1 2 3
 1/23 yuda ***** válasza:
33%

Én nem utálom,csak értelmetlennek találom,a miértre a választ nagyjából leírtad.


Kitalálták ezt az eszperantót- maga a kitalálás praktikus lett volna ámde jött a csavar: érdekeket sértett volna, így a dolog szép lendület után elenyészett- kizárt ezután , hogy feltámadna- így értelmét vesztett nyelv- szerintem rosszabb, mint a holt nyelvek, mert azoknak volt legalább fénykoruk, ez pedig pirinyó felfutás után erőteljes eltűnőben van.


Értelmetlennek látom tehát ezzel foglalkozni, mert azt az időt élő nyelvvel is tudnád tölteni - kivéve persze ha idő milliomos vagy. :)

2011. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Ezek szerint neked szimpatikus. Akkor tanuld meg, beszélgess rajta, és ne foglalkozz azokkal, akiknek nem. Ugyanis, mint mondtad, nem kötelező.
2011. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Tévhitekben élnek. Azt hiszik, hogy az eszperantó nyelv nem él, meg hogy nem jó semmire. Lehet vele például ismerkedni. Ha pedig megismernék, akkor abból következne, hogy meg is kellene tanulniuk, amihez nincs kedvük.
2011. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Én sem akarok senkit lebeszélni róla, de tőlem nagyon távol áll. Bocs a hasonlatért, engem a mű p.....re emlékeztet. Nem jobb a valódi?
2011. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nincs hátországa.
2011. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Nincs ellenszenvem a nyelvvel szemben, de értelmét sem látom, mint világnyelv. Ezt a szerepet már az Angol betölti és ne már az legyen a mentalistás, hogy "húúú a szemét Angoloknak csak 1 nyelvet kell megtanulniuk ez így nem fair, szívjanak már ők is annyira, mint mi és váltsuk le az Angolt, mint világnyelv" (és elég sok helyen kb. így állítják be az eszperantót).


Továbbá egy mesterséges nyelv nem tudja felvenni a harcot egy igazi nyelvvel szemben, mert nincsenek akik 24/7 beszélik és fejlesztik (jobb esetben), nincs irodalma és nincs meg az a több száz év ami alatt "kijavították a hibáit".


Akinek tetszik az tanulja, de nem tetszik amikor az eszperantót mint valami "csoda" nyelvnek állítják be.

2011. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mesterséges kommunikációs eszköznek érzik, amin nem jönne át a saját természetes egyéniségük. Mintha elvenné a saját hangjukat, és egy mesterségesen szintetizált hanggal pótolná. Az emberekben még az a mesterséges kommunikációs eszköz is ellenszenvet kelt, ami megközelíti a saját hangminőséget. Megoldás lehetne az eszperantó szellemiséggel való rokonszenv, a népek barátsága, de sokaknak még az sem hiteles, hiszen még mindig kevesen beszélik.
2011. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam valahol egy nagyon érdekes hasonlatot, ahol az eszperantót mint nyelvet az újratelepített brazíliai őserdőkhöz hasonlították. Az Amazonasz menti őserdők egy nagy részét kipusztították, hogy hasznosítani tudják az ott keletkezett termőföldet. És amikor a föld két-három év múlva már terméketlenné vált, megpróbáltak oda ismét erdőt telepíteni. A fák ugyan megmaradtak, nőttek, de az eredeti vegetáció, a növénytársítás és állatvilág ott már nem tudott többé megújulni, regenerálódni. Tehát az eszperantonak nincs meg állítólag ez a belső fejlődése, a saját magát megújító, fejlesztő képessége. Azokkal a képességekkel rendelkezik, amivel kivülről ellátják.
2011. máj. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

tegnap 18:27!

Nagyon tájékozatlan vagy. Van eszperantó irodalom, a nyelv pedig fejlődik magától is.


[link]

2011. máj. 14. 08:41
 10/23 A kérdező kommentje:
Még filmek is készültek eszperantó nyelven.
2011. máj. 14. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!