Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet ajánlanátok?

Melyik nyelvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Emelt érettségim van angolból, tehát az megy, kezdő németes csoportban vagyok, de 8 éve próbálok boldogulni a némettel, viszont valamiért nem tetszik, és nem is szeretnék vele foglalkozni. Hobbiból elkezdtem japánt tanulni, illetve gondolkoztam az oroszon is. Ti milyen nyelvet ajánlanátok? Akár olyat, aminek a tanulásában segít az angol, akár keleti nyelv, viszont ma is beszélt nyelv legyen (tehát eszperantó, latin kizárva).


Kémia-vegyipar vonalon szeretnék majd mozogni, ha ez számít valamit :)


(És tudom, hogy vannak ilyen kérdések, de csakazértis kiírom, legyen egy friss is :P)


2011. márc. 5. 22:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Abban egyet értek, hogy az Angolból alakított Japán szavak használata egyre elterjedtebb Japánba és, hogy nem egy jó dolog. Abban is igazad van, hogy sok Japán Angolban is ezt a Japánosított kiejtés használja, amit lehetne szánalmasnak nevezni. De, javíts ki, ha tévedek, te azt mondtad, hogy, Japán nyelvben szánalmasan kiejtett Angol szavakat használnak és ebben nincs igazad. Bár válaszodból kiindulva lehet, hogy félreértettem, amit akartál mondani. A szánalmas kiejtés Japán nyelvben használt Angolból átvett szavakra értetted vagy a Japánok által beszélt Angolra? Mert, ha előbbi akkor áll az állításom, ha az utóbbi, akkor elnézést kérek: Félre értettem a mondandódat.
2011. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!