Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen a svéd nyelv? Nehezebb,...

Milyen a svéd nyelv? Nehezebb, mint az olasz? És mennyiben segíti a tanulását a német nyelv ismerete?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 18:39
 1/8 kanóc ***** válasza:
34%
Ha jól beszélsz németül és nem beszélsz újlatin nyelveket, akkor a svéd sokkal könnyebb, mint az olasz.
2011. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én olaszul középfokon tudok, azt olyan közepesen nehéz nyelvnek tartom, németből alap- és középfok között vagyok, azt azért lényegesebben nehéznek tartom, de azt hallottam, hogy az egyik legnehezebb germán nyelv, szóval a svéd gondolom könnyebb.
2011. márc. 16. 19:49
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

A svéd majdnem olyan primitív, mint az angol, épp csak egy fokkal összetettebb/nehezebb, de még így is igen könnyű. A német sokat segít, és ha netán van valami közöd az óangolhoz, az is jól jön. De már pusztán csak a német is nagy segítséget jelent.


Olasszal... talán egy szinten van, esetleg kicsit könnyebb. Olasszal régen foglalkoztam már, így ebben nem vagyok teljesen biztos. De mindenképpen az igen könnyű nyelvek közé sorolom a svédet.

2011. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert szeretnék megtanulni valamilyen szinten, mert érdekel az ország. :)
2011. márc. 16. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Akkor hajrá! :) Bőven találhatsz hozzá anyagot a neten (angolul), de ha találsz egy jó tanárt/tanfolyamot, az is megéri a pénzét.


Plusz sokat segít, ha szereted a jó (és főleg a metál) zenét, mert nagyon sok nagyon jó svéd (metál)együttes van, és a szövegeik tanulmányozgatásából is sokat tanulhatsz. :)

2011. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Gyönyörű! Az anyanyelvem után a kedvenc nyelvem.

Nehezebb, mint az olasz, mivel az olasz a világ legkönnyebb nyelveinek egyike.

A német ismerete sokat segít, mivel germán nyelv, így kb. 1 év után már simán használni fogod a német szókincsed a hangváltozások ismeretében.

A nyelvtannal azonban óvatosnak kell lenni, mind angol, mind német alapok esetén, mert az viszont nem épp egyforma, és az emberek gyakran elkövetik azt a hibát, hogy angol/német mintára alkotnak svéd mondatot.

A svéd nehézségei: a hangsúlyozás, és egy minimális tonalitás - azonos alakú szavak más hangsúllyal kiejtve mást jelentenek, a nemek, a kettős határozottság, a főnevek határozatlan-határozott-egyesszám-többesszám alakjai - melyből 5 csoport van, és a határozatlan egyesszám kivételével szuffixumos alakok névelők helyett (igazából ezt keverik a legtöbbet még a haladóbb svédtanulók is). Határozott-határozatlan melléknévragozás. Az igeidők egyáltalán nem nehezek, viszont a ragozás néha elgondolkodtatja az embereket, vannak ugyanis 4 csoport van, amiből van tőhangváltós kategória is, meg persze a rendhagyók, de az hol nincs? :)

Hát én ennyit tudnék felsorolni a svéd kiemelkedőbb sajátosságaihoz, amit elsőre nehéz lehet megérteni - persze nem mindet, csak egyszerűen mindenkinek más egyszerű egy nyelvben, és más nehéz.

Mindezt összevetve 3-4 év alatt simán felsőfokúzni lehet belőle egy kis szorgalommal, úgyhogy hajrá!

2011. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
az elírásokért elnézést kérek, siettem :) valahol mínusz egy "vannak" :D
2011. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Könnyű, kb. egy súlycsoportban van az olasszal. Nem lehet egyértelműen megmondani, melyik a nehezebb, mert nem hasonlítanak egymásra annyira. A német ismerete kissé megkönnyíti a tanulását, bár csodára ne számíts. Az angol ismerete szintén.
2011. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!