Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 12 évig tanulta az angolt és...

12 évig tanulta az angolt és nem jutottam vele 1-a 2 re. Pár hónapja + tetszett a japán nyelv ritmikusság és hangszintje szerintetek mennyi esélyem van + tanulni? Perfectre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 18:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

semennyire

sok japán sem tud perfektül beszélni...

2011. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

max azért vélik ezt sokan, első kommentelő, mert a dialektusok eltérnek. tudod, mint nálunk a székely meg a többi.


kérdező, nyugodtan vágj bele. teljesen más, ha az ember magától tanul, mert tetszik neki. mottó: játszva tanulni.

ha az angolt nem szereted, mert kényszerből tanultad, akkor nem is fogod megtanulni

2011. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Perfektre semennyi, de ha van kedved hozzá meg felesleges pénzed rá miért ne kezdj bele.

Azért adnék még egy esélyt az angolnak, egy kevés szorgalommal azt biztosan meg tudnád tanulni igen hamar, ha nem is jól de legalább közép szinten.

2011. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát, az a helyzet, hgoy a japán nyelv az nem "csak" nyelv, hanem összhangban van a gondolkodásmódjukkal, hogy hogyan szokás náluk udvariaskodni milyen esetekben, ezért azt nem egyszerű megtanulni. Az angolt nem próbálod meg mégegyszer? Lehet, hogy most sikerülne. Esetleg a német tetszik?
2011. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha valakinek nem teljesen ismeretlen fogalom a nyelvérzék és ezt némi szorgalommal párosítja, az angolt igen könnyen el tudja sajátítani. Ha ez 12 év alatt nem jött össze, akkor neked ebből az egyik nem volt meg. Tekintve, hogy a japán jóval bonyolultabb mint az angol, érdemes lenne átgondolnod, megéri-e belevágni ebbe. Persze te érzed, mi pontosan a helyzet, csak nehogy felesleges kiadásokba verd magad.
2011. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A japán egészen más, mint az angol, nyugodtan vágj bele! De számíts arra, hogy angol nélkül semmit sem fog érni.

Angol ügyben pedig a módszeren kell változtatni.

2011. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek japán nyelv elég nehéz megtanulni, illetve perfektre biztos nem tudod megtanulni. Szerintem egyetlen egy nyelvet sem lehet perfektre megtanulni, még anyanyelvedet sem.

Továbbá valljuk be, hogy a japán nem a leghasznosabb nyelv itt Európa közepén.

Először is légy tisztába azzal, hogy a Japánhoz valóban kell egy teljesen más fajta gondolkodási mód. És akkor számítasz igazán írás tudónak, ha 2100 jelet ismersz. Ezeknek mind van jó pár olvasata és igazából csak onnan tudhatod, hogy mikor melyiket kell használni, ha megtanulod az összes összetételt. Ráadásul persze a 2100 jelből létrehozott összetételek se feltétlenül egyértelműek a jelek egyenkénti összetételéből. PL: 99 az a szorzótábla. És általában azt hallani, hogy már ifjúsági olvasmányokban is ennél több fordulhat elő. Továbbá irdatlan sok angolból átvett szavak van és egyre több, aminél mind angol és japán verziót is használnak.

Szerintem 1) Angol százszor fontosabb nyelv és, ha nehéz is, akkor is szenved ki. 2) Én is tanulok Japánt, szeretem is és nem eltántorítani akarlak, de ha az Angol nem megy, akkor JÓL gondold át.

2011. márc. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
valóban ennyire nehéz...?:( angol nélkül semmit sem ér.értem én csak az átvitelt nem.nagyon muszáj az angol a japánhoz?pedig annyira zárkózott népcsoport és ennyire bevonják a hétköznapjaikba az angolt...bácsikám úgy tanulta meg hogy elöszőr a japánt utána az angolt + valami esperantot vagy mit az angolal nem tudok zöldágra vergődni:(
2011. márc. 17. 08:40
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem, angol egyáltalán nem kell a japánhoz csak kisebb előnyt add. (könnyeben találsz japán anyagot, sok szavat kis tapasztalattal "tudsz"). És igen, a japán elég nehéz bár inkább csak az írás része, ami olyan nagyon nehéz. A beszédben bár más a gondolkodás, de az nem annyira vészes.
2011. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A japánnak nem az írás része a nehéz, az teljesen logikus, és minél többet olvas az ember, annál több ragad rá.

A gondolkodásmódja nehéz, ahogy a 74%-os vagy melyik válaszoló írta. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de én 2 év japántanulás után még nem jöttem bele, pedig egyetemen tanulom. Mondjuk nem a legjobbak a tanáraink, az tény.

2011. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!