Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A külföldiek milyennek látják...

A külföldiek milyennek látják a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 22:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

rettentő nehéznek. furcsának találják,hogy két betűből áll egy betűnk, rengeteg más nép nem tudja kimondani az ö,ü és egyéb betűinket és nem értik, miért van fordítva a vezetéknevünk és családnevünk:D

érdekes volt, egy versenyem előtt a bemondónak beregisztráltunk (ez is milyen nehéz szó:D) és a "Gyöngyi" kiejtésével akadtak gondjai:D úgy magyarázta neki kézzel lábbal a tolmács, hogy hogy ejtse ki:)

2011. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem látják, hanem hallják. Úgy tűnik, te is vizuális típus vagy:D

Bocs, nem bírtam megállni.

2011. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
70%

„Miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna, egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az érzelmek titkos rezdüléseit.”


George Bernard Shaw

2011. márc. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Jakob Grimm meseíró, aki egyben az első német tudományos nyelvtan megalkotója is volt, mondta: "A magyar nyelv logikus és tökéletes felépítése felülmúl minden más nyelvet."

Bernard Show drámaíró: "Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: Ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal érdekesebb lehetett volna."

2011. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
81%
én mindenesetre büszke vagyok, hogy a magyar az anyanyelvem és minden elismerésem annak akinek nem ez és mégis megtanulta.
2011. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
3%

03:48

22:52


Hagyjátok már ezeket a hamisítványokat.

2011. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
17%

ma 23:39


Az, hogy mi az anyanyelved, nem érdem. Fölösleges büszkének lenni rá.

2011. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
azt hallottam Paris-ban van egy egyetem ahol a diakok a magyar nyelvet azert tanuljak, mert kihivasnak tekintik a megtanulasat. megkerdeztek toluk , miert tanuljak hisz sehol nem veszik hasznat csak magyarorszagon. a valasz az volt hogy, mert tudni szeretnenk hogy a vilag legnehezebb nyelvet megtudjuk -e tanulni.
2011. márc. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
64%

Románoktól hallottam, hogy nekik "kutyanyelv".

Sok nyelvnek egyszeruen nincs kapacitása a nyelv felfogására. Túl bonyolult nekik, nem értik a logikáit, mert azokat érezni kell, nem érteni, bemagolni (belső logika).

Én a sumerologiaról hallottam, és bizonyos amerikai egyetemen szinte szükségesként tárgyalják a magyar nyelvet ismerni, mert sokszor a témában hasznos, de nem az a lényeg, hanem olyan speciális logikai rendszer épül be az agyadba a megtanulásával, amivel kevés nyelv rendelkezik (minden nyelv ismerete magával hozz egy bizonyos gondolkodásmod elsajátitasat is).

Nagyon szigorunak hallhatják a nyelvet, mert amit leirunk, azt ki is mondjuk. Nem csinálunk olyant, mint pl a francia, hogy leirunk egy szot, majd felét kiolvassuk másképpen :p. Érződik egy kivulállonak is, hogy egy kész nyelvvel van dolga, nem olyannal, amelyik még csak most van kialakuloban (angol pl)

Ritmusosnak láthatják, mert mindig az első szotagot hangsulyozzuk.

Érdekes még az számukra (a mára már eltűnőben levő) dallamhordozás. A magyar ember alapjábavéve nagyon "énekli" a szöveget. Sokszor, ha fogékony vagy rá, szinte még a dalammából is megérted a mondatot, és a rengeteg hangulatfestő, hangutánzó szó mégtovább egyszerüsiti egy szöveg értését. Természetesen sajnos elég ritka az, aki "magyarosan beszél". Egyre inkább elhadarjuk, elmonotonizáljuk, elANGOLOSITJUK a mondatainkat, nyávogo, idétlenséget hozva ki belőle.

A lényeg, hogyha értenék, és éreznék a nyelv, és a magyar agy működési elveit, akkor szinte szavak nélkül is meg lehetne érteni rengeteg mindent. De mivel ez nem létezik, ezért számukra nagyon követhetetlena nyelv.

A francia orrbedugulást, és az olasz dallamosságot, a holland torokbajt viszont nem tartom alaptalannak. Sőt.


Szivesen meghallgatnám magam beszélni egy idegen fülével :)

2011. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

23:46

Elég nagy szégyen, ha úgy gondolod fölösleges büszkének lenni az anyanyelvedre. Nem arra kell büszkének lenni, hogy képes voltál megtanulni - hiszen minden ember képes megtanulni az anyanyelvét - hanem a logikájára, történelmére, összetettségére, kifejezőképességére, magára a nyelvre. Ez olyan dolog, hogy minden embernek van haja, mégsem felesleges büszkének lenni rá.


Bár valószínűleg úgy is le fogsz szólni, de már most szeretném leszögezni, hogy nem zavar, és a fenti dolgokat egyáltalán nem sértésnek szántam, eszem ágában sincs téged bántani.


Az idézetek pedig nem hamisítványok, ezek valóban elhangzott, leírt szövegek, de csak pár ember véleményét mutatják be. Összefogó képet valószínűleg nem lehet írni, hiszen a nyelv is olyan, mint a nő: valakinek bejön, valakinek nem.

Annyi bizonyos, hogy általában minden külföldi - nem alaptalanul - elég nehéznek találja. Meg kell hagyni, valóban furcsa logikával rendelkezik e nyelv - és a nyelv által beszélői is. Hiszen - mint ahogy már előttem említették, anyanyelvünkkel egyfajta logikát is elsajátítunk! Az anyanyelv - mégha mostanában csorbítani is akarják ezt a tényt - nagyon fontos az ember fejlődése szempontjából, mert kritikus periódusban történő kialakulásával tulajdonképpen az egész logika-rendszert ez építi fel. Már csak ezért is büszkének kell lenni rá és meg kell becsülni! Sajnos úgy veszem észre, manapság egyre kevesebben becsülik, illetve tisztelik igazán. (De lehet tévedek :) )

2011. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!