Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol gyakorolhatják/őrizhetik...

Angol2011 kérdése:

Hol gyakorolhatják/őrizhetik meg remek angol nyelvtudásukat hat- és hároméves gyerekeim Budapesten?

Figyelt kérdés
A gyerekeim Angliában születtek, a maguk hat- illetve hároméves szintjén nagyon jól beszélnek angolul. Hamarosan Budapestre költözünk, olyan intézményt vagy inkább közösséget keresünk, ahol nem idegen nyelvként tanítják nekik az angolt, hanem inkább természetes körülmények között használhatnák, hallhatnák azt.
2011. márc. 29. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Otthon hasznaljatok az angol nyelvet pl.!

Google: angol nyelvu iskola Budapest.

2011. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz, magyarok vagyunk mindketten, itthon magyarul beszélünk, igazi angol közeg volna jó. Az iskolákat már körbejártuk. Angol/amerikai társaságra, gyerekklubra, kirándulócsoportra, stb. gondolok, ilyesmit keresek.
2011. márc. 30. 10:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Helen Doron nyelviskolák.
2011. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

10:37

Attol, hogy magyarok vagytok, meg otthon lehet angolul tarsalogni, hogy a gyermekek is gyakoroljak ezt a nyelvet!

2011. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En atmenetileg tartozkodom itthon kb 1 evet.Ebbol mar 6honap letelt.Keresgeltem hasonlo lehetoseget en is a ket evesemnek es nem igazan talatam.Szinten mentem a Helen Doron nyelviskolaba is ,bar a lanyom nagyon elvezte a probaorat,de ez nem igazan jo.Marcsak azert nem,mert itt nem tudja gyakorolni az angol nyelvu kapcsolat tartast tekintve,hogy rajta es az oktaton kivul nem beszel senki angolul az orakon.Mostanaban jutott eszembe az angol nagykovetseg.Talan ott lehetne erdekloni.Gyakorlatilag azonban azoknak a gyerekeknek akik mar beszelik az angol talani valami jo szintentartasi lehetoseget.Nekunk maradt az amit en tudok nyujtani.Nagyon szerettuk a CBBC programjait kint itthon azonban a neten nem tudjuk elinditani.A lanyom hianyolja a show me show me,Mr.Tumble es atobbiek programjat.De amit tudott hal istennek nem felejti el es meg egy kicsit fejlodik is.Rengeteget beszelek neki angolul es olvasok mesekonyveket is.
2011. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves minimoys,


én Helen Doron tanár vagyok, és elég szomorú, hogy nem találtál a kétévesnek megfelelő oktatót és oktatást... Pedig pont működnie kellene. Tényleg sajnálom! Esetleg elárulod, merrefelé próbáltátok?

2011. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam,hogy nem mukodik hanem azt,hogy a lanyom nagyon elvezte.Szemely szerint en nem latom ertelmet annak,hogy a mar angolul erto es beszelo gyereket egy angolul nem beszelo es nem erto gyermek csoportba vinni.Lehet,hogy a tobbiek hamar felfejlodnenek,ami valoszinu, leven gyerkocokrol szo,viszont eleinte az en gyerekem reszerol visszaesesre lehetne szamitani.Sokkal celravezetobbnek tartanam olyan csoportba vinni ami az o szintjenek megfelelo lenne.A Helen Doron nyelviskolaban korcsoport szerint zajlik az oktatas,-ha jol tudom,ha nem kerlek javits ki-nem pedig a mar megszerzett tudas szintje szerint.A kerdezo es az en esetemben is olyan gyerekekrol van szo akik Angliaban szulettek es a sajat koruknak megfeleloen anyanyelvi szinten beszelik az angolt.Az utolso gondolatom dontott a latban, amikor ugy dontotem ,nem viszem ot nyelvoktatasra.Azmellet,hogy szerintem eleg draga is a Helen Doron.
2011. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem szeretnék vitát indítani a Helen Doronról, főleg szegény kérdező kérdése alatt. Viszont még mindig úgy gondolom, hogy lehet olyan órá(ka)t tartani, ahol egy angol anyanyelvű kicsi is jól érzi magát és tanul, fejlődik. Sőt, ezt pont így tanították nekünk. Nekem volt az órámon (bár nem egy tanévre) 3 éves angol ajkú diák, szerintem remek volt. :) De mégegyszer mondom, nem szeretnék erről többet dumálni, nem érzem fair-nek a kérdezővel. Egy szónak is száz a vége, szerintem lett volna megoldás (a tanár részéről).
2011. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Mi nem akarunk angolul beszélni otthon, mert sem természetes nem volna, sem anyanyelvű környezet. És angolórára sem szívesen hordanám őket, mert - egyelőre legalábbis - nem idegen nyelvet akarok taníttatni, hanem a meglévő, spontán szerzett nyelvtudást fenntartani, és ahogy nőnek, fejleszteni. Szóval továbbra is inkább Bp-en élő angol anyanyelvű gyerektársaságot keresek. A követség jó támpont lehet, köszönöm az öteletet.
2011. ápr. 1. 23:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem irtad,hogy Budapesten belul hova koltoztok.

Talaltam egy angol nyelvu jatszohazat a neten.Little Artist a nevuk.A honlap szerint 2006 ota mukodnek.

II.kerulet.Huvosvolgyi ut. 06-20-415-1494 a telefonszam.

Nekunk sajnos igy kocsi ,nelkul baromi messze van.

2011. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!