Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldön élő magyarok!...

Külföldön élő magyarok! Mennyi idő alatt tanultátok meg teljesen az idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Milyen nyelvtudással mentél ki és mennyi idő telt el addig, hogy bármit megérts és elmondj?
2011. ápr. 1. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik pap ismerősöm középfokú nyelvvizsgával kiment német nyelvterületre német nyelvű egyházi újságírást tanulni. Az első évfolyam befejezése után hazajött, nagyon gazdag volt a szókincse, és egyévi kintlét után már semmi problémája nem volt az élet különböző területein. Problémája volt viszont bizonyos nyelvtani szerkezetekkel, (ezért is keresett fel, hogy magyarázzam el neki)amiket ott nem tudott neki senki úgy elmagyarázni, hogy megértse, mert a német nyelvet anyanyelvként beszélők nem érzékelik, hogy egy magyarnak milyen szerkezetek okoznak problémát. Ebből az a tanúlság, hogy itthon nagyon alapos nyelvtani ismeretek birtokában érdemes kimenni, és akkor szorgalmas tanulással egy éven belül az ember már jól megtanulja használni a nyelvet, ha folyamatosan gyarapítja a szókincsét. Egy orvosnak, akit szintén felkészítettem német nyelvvizsgára, és egy éve dolgozik Németországban, nem volt nyelvtani problémája, amikor kiment, de nemrég elmondta, hogy nagyon komolyan kell tanulni a nyelvet, a szókincsét, és ő mindent kihasznál, olvassa a sajtót, megy szinházba, beszélget a kollégákkal, szóval komolyan veszi. Ő mondta, hogy az téves felfogás, hogy "a nyelv ragad az emberre", csak sokkal több a tanulási lehetősége, mint itthon.
2011. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Én nem élek külföldön, de naponta ingázok.


A nyelv igenis tud ragadni, de inkább csak a szókincs. Én német nyelvterületre járok naponta dolgozni és szinte nulla volt a tudásom amikor elkezdtem.


Engem mondjuk tanítgattak az osztrák kollégák, hogy a munkámmal kapcsolatban tudjak kommunikálni. Enélkül a türelmes segítség nélkül nem tudom meddig tartott volna bármit megérteni. Igazából a második héten már remekül pakolgattam egymás mellé az addig megismert szavakat, vidám perceket szerezve ezzel a munkatársaimnak. :P


De hónapok kellettek ahhoz, hogy úgy érezzem, már valamennyire képben vagyok, mit beszélgetnek körülöttem, és ha helytelenül is, de spontán tudjak válaszolni kérdésekre.


Az első hozzászólónak abban igaza van hogy szilárd nyelvtani alapok kellenek. A szavak már könnyen ragadnak, a fontos dolgokat úgyis sokszor hallja az ember, a többire kezdetben meg elég ha rá tud kérdezni. :)


De a nyelvtannal a mai napig komoly gondjaim vannak, pedig mindennap hallom a németet. Folyékonyan kommunikálok, de helytelenül és ezek a hibák sajnos könnyen rögzülnek. (meg lusta is vagyok, sokszor tudom hogy helytelenül mondom de így egyszerűbb, kollégák megszokták a beszédemet és nem javítgatnak)

2011. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy mész ki egy országba, hogy van egy felső fokú nyelvvizsgád, akkor egy év alatt nagyon jó szintre fel lehet fejleszteni. Minél fiatalabb vagy, és minél intenzívebb az anyanyelvi környezet, annál inkább így van.


A testvérem 18 évesen töltött egy évet Németországban. Már erős közép-gyenge felsőfokon ismerte a nyelvet. Kinn csak németül beszélt, sok barátja volt. Egy év után gyakorlatilag akcentus nélkül, folyékonyan beszélt.


Én 20 évesen töltöttem fél évet Franciaországban egy erős alap-nagyon gyenge középfokú francia nyelvtudással. Nyelvi hiányosságaim miatt főleg angolul kommunikáltam a környezetemmel. Ennek ellenére fél év alatt erős középfokra fejlődött francia nyelvtudásom.


21 évesen egy évet töltöttem Angliában, mikor kimentem volt egy biztos felsőfokú nyelvvizsgám, és már fél évet eltöltöttem Franciaországban úgy, hogy főleg angolul beszéltem a környezetemmel. Egy év után képes voltam közel akcentus nélkül, választékosan, hibátlanul beszélni.


Most Németországban élek egy fél éve. Biztos felsőfokú tudással mentem ki, most egy német sem veszi észre, hogy nem német vagyok, ha egyszerűbb a téma. Minél bonyolultabb a téma, annál nagyobb koncentrációt igényel, hogy tartsd a helyes kiejtést, és még helyes is legyen. Vagyis annál gyorsabban lepleződöm le.


Persze egy év alatt nem lehet (ahogy te írod) _teljesen_ megtanulni egy adott nyelvet. Teljesen sosem lehet megtanulni még az anyanyelvedet sem. Akik nagyon, nagyon jól beszélnek egy idegen nyelvet (és azt nem csalással, ld. lenn, szedték fel, hanem tanulták), azok szókincse és tudása (pl. idiómák, szófordulatok tekintetében) is lényegesen elmarad azokétól, akiknek az az anyanyelve.


Több ismerősöm van, akik nulla nyelvtudással kerültek külföldre anyanyelvi környezetbe, 4-5-6 éves korukban, és maradtak ott 4+ évig. Ők ma közel anyanyelvi szinten beszélik az adott nyelvet.

2011. ápr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A keresztapám kint él Ausztriában, és nulla nyelvtudással ment ki. Olyan munkája volt, hogy nem kellett hozzá a nyelv. Beszélgetett a kollégáival angolul, de kellett neki 4 hónap, hogy nagyon jól menjen neki. Bár hozzáteszem, hogy a keresztapám túl okos, mérnöki diploma. Most 11 nyelven beszél:D
2011. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!