Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket nehezebb tanulni?...

Melyiket nehezebb tanulni? Német vagy angol?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 22:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Német.
2011. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a német nehezebb, én azt tanultam először (10 évig), utána angolt, mégis angolból lett hamarabb felsőfokúm.
2011. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
angol könnyebb, nincs sem melléknévragozás, sem különböző névelők nem szerint és még sorolhatnám...
2011. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

A jó öreg magolós, táblázatos módszerrel az angolt könnyebb.

Az újabb módszerekkel a német is megszerethető, bár én már egy életre megutáltam, de te még próbálkozhatsz.

2011. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha sikerül találnod egy jó német szakos tanárt, aki logikusan elmagyarázza neked a nyelvtant, akkor a németet könnyebb tanulni, mert a megtanult nyelvtani szabályok könnyen alkalmazhatók, és a kiejtéssel sincs különösebb probléma. A főnevek nemére vonatkozó szabályok ezt a kérdést is segítenek áthidalni. Tízből max. két olyan szó van, aminek a nvelőjét meg kell jegyezni, mert semmilyen szabályba nem sorolható be.
2011. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

22.18-hoz megjegyzés:

Sajnos nélunk Magyarországon még mindig gyötrik a diákokat a melléknévragozással, holott a mai modern nyelvben az már szinte nem is létezik. Még mindig táblázatokkal tanítják, holott KÉT EGYSZERŰ TŐMONDATBAN BENNE VAN AZ EGÉSZ BŰVÉSZET-MŰVÉSZET. Az én tanítványaim 10 perc alatt megtanulják az új módszerrel, és az internetes feladatokat rögtön utána 90-100 százalékos eresménnyel meg tudják oldani. Csak a két mondatot kell pontosan megérteni, ahhoz kell a 10 perc!

2011. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:29


Mi az a két mondat?:$ Bár nem baj, ha nem akarod leírni, hiszen a tanítványaid nyilván fizetnek érte, és érthető, ha nem akarod ingyen kiadni a dolgot.

2011. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Dehogynem akarom. Nem viszem magammal a sírba:

1. Ha a jelzői melléknév előtt determináns áll, akkor a melléknév egyes szám alanyesetben "-e" ragot, a többi esetben "-en" ragot kap.

2. Ha a jelzői melléknév előtt nem áll determináns, akkor "a melléknév lesz a determináns."

Na itt ugye meg kell magyarázni azt, hogy mi az a determináns, mert egyesek itt tévesen "kétalakú determinánsról" is beszélnek, pedig ha csak két alakja van, akkor az ott nem determináns. Ilyen pl. a "kein". Ez egyes szám alanyesetben nem determináns, mert nincs "-r" ill. "-s" ragja. Tehát ott nem determináns, de a többi esetben már az, tehát ott már az első szabály vonatkozik rá, ugyanúgy mint a "der, die, das" után. Szóval ezeket az apróságokat kell megmagyarázni. Így írásban nehéz. De skypon is vállalok tanítást. Ez a reklám helye:-)

2011. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Írd meg, hogy érted-e így kapásból!
2011. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Én nem értem kapásból, viszont nagyon kíváncsi vagyok rá. Kaphatnék esetleg egy privátot?



Amúgy azt én nem hiszem, hogy a beszélt nyelvből már kiveszett. Vagy legalábbis nehezen hiszem el. De szívesen elhinném:D

2011. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!