Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket nehezebb tanulni?...

Melyiket nehezebb tanulni? Német vagy angol?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 22:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

23.50

Nem arról van szó, hogy kiveszett. Csakhogy igazi ragozásról itt már nem beszélhetünk, mint pl. a szláv nyelvekben, ahol huszonötféle rag van. Én nem írtam azt, hogy kiveszett. Csak nem beszélhetünk igazi ragozásról, ahol mondjuk determináns után, pl. das scöne Lied-ben csak kétféle végződést kaphat a melléknév, "-e"-t vagy "-en"-et. Ez az én felfogásom szerint már nem meríti ki a ragozás fogalmát.

2011. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy példát a "mein" után álló melléknévvel:

alanyeset: "mein schönes Kleid"

Itt a "mein" nem determináns, igaz? Mert nincs "-r" vagy "-s" ragja. Tehát itt "a melléknév lesz a determináns". Ez alatt azt kell érteni, hogy a melléknév veszi fel a hiányzó determináns ragját. Ott van a "-s" igaz? -SCHÖNES

Semleges nemnek tárgyesete nincs, helyette alanyesetet használunk. Eddig érthető, nem?

A többi esetben meg a "mein" (dein, sein, ihr, unser, euer, ihr, ein, kein is) ugyanúgy ragozódik, mint a "der, die, das", és ezért az utána álló MELLÉKNÉV MINDENHOL "-N" vany "-EN" ragot kap.

Na hol akadtál el? Írd meg, és megmagyarázom, ha nem ma, akkor holnap. O.K.?

2011. ápr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá: Azóta nincs a németben komoly melléknévragozás, amióta kialakultak a névelők (determinánsok), mert azok vették át a ragozás szerepét. A melléknévnek meg már csak ott van determináns szerepe, ahol az előtte álló névelő vagy névmás hiányos. (l: ein, kein, mein....)
2011. ápr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már alszol? Én meg várom a kérdésedet.

Talán nem ismered a determinánsokat?

1. csoport: der, die, das

dieser, diese, dieses

jener, jene, jenes

jeder, jede, jedes

mancher, manche, manches

welcher, welche, welches

solcher, solche, solches

aller, alle, alles*

derjenige, dasjenige, diejenige

derselbe, dieselbe, dasselbe


2. csoport: amelyek egyes szám alanyesetben nem determinánsok (a többi esetben már igen, ugyanúgy, mint az első csoportben lévők):

ein, eine

kein, keine

és az összes birtokos névmás

2011. ápr. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem az angolt könnyebb volt, igaz, azt 6 évesen kezdtem, a németet meg csak gimnáziumban, és nem is sokáig tanultam. De azzal nagyon nem sikerült megbarátkoznom.

Sokakat ismerek viszont, akik először németet tanultak, utána kezdték az angolt, és sokkal jobban beszélnek angolul, mint németül.

2011. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, hogy a 22.18-as válaszomat lepontoztátok. Segíteni akartam, hogy ne okozzon nektek a továbbiakban problémát a melléknévragozás, és hogy ne kelljen a százéves - táblázatos módszerrel gyötrődnötök. Mintha az én hibám lenne, hogy nem ismeritek a legújabb német kutatásokat, amit mellesleg a szakirodalomban folyamatosan el lehetne olvasni.
2011. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is sokkal jobb, ha így tanuljuk meg a melléknévragozást, hogy "alanyeset egyesszámban mindig -e a rag", meg hogy "attól függ, gyenge, vegyes vagy közepes, hogy az előtte ellő dolog(determináns) mennyire mutatja meg a nemét és az esetét", stb. Én is így tanultam meg(mármint erre jöttem rá a táblázatból), és szerintem nem olyan nagy ördöngösség a melléknévragozást, mint azt sokan mondják(vagy én tanulom még csak ilyen szinten a nyelvet :D).
2011. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És még van néhány apróság, ami nagyon sokat segítene, de megmondom őszintén, hogy elment a kedvem az egésztől Itt éjszaka közepén, amikor más már régen alszik, akarok segíteni nektek ismeretlenül is barátságból, ti pedig hálából, vagy nem tudom, milyen indíttatásból lepontoztok. Még egyszer köszönöm.
2011. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Verlier die Lust nicht, ich weiß sicherlich, dass du für viele geholfen hast ;) Ilyen lepontozós emberek mindenhol vannak...
2011. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vielen Dank für den Zuspruch!
2011. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!