Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol után tényleg nehezebb...

Az angol után tényleg nehezebb a német?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen.9 évig tanultam németül.Nehezebb is,agresszív undorító nyelvnek tartom.Az angolt játszi könnyedséggel elsajátítottam magamtól.A némettől szerintem még a spanyol is könnyebb.
2011. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Kinek mi megy könnyebben. Én a németet könnyebben tanultam.
2011. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nehezebb!! Hányás egy nyelv, valahogy nem állt rá a szám.
2011. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nekem pedig a német a könnyebb. 8 évig tanultam németet, de most, hogy angolt kell tanulnom, visszasírom azt. A nyelvtant nagyon nehezen tanulom meg, és a kiejtéstől is a hideg futkározik a hátamon.
2011. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
A németet nehéz megtanulni, de hamar tudsz beszélgetés szintre jönni. Az angolt könnyebb megtanulni, de megérteni ha beszélik, vagy úgy beszélni, hogy megértsék, nagyon nehéz.
2011. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
9.-es vagyok. 5 éve tanulok angolt, most kezdtem a németet. Egy kicsit nehezebb, de nekem mindkettő megy egyelőre. És elég sok hasonlóság van, de van amit össze lehet keverni. Én könnyen tanulok nyelveket, úgyhogy meg tudom tanulni, az osztálytársaim jegyei pedig ugyanolyanok németből, mint angolból.
2011. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem az angol után, hanem az angolhoz képest nehezebb. Sőt angol után még könnyebb is. Persze, aki hozzá van szokva, hogy az idegen nyelv alatt egy morfológia nélküli nyelvet kell érteni, az ledöbben, hogy az elején mennyivel nehezebb a német mint az angol. Aztán ez kiegyenlítettebb lesz.
2011. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a német jobban ment.
2011. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek az első idegen nyelvet a legnehezebb megtanulnia, a másodikat már könnyebb. Tehát aki tud angolul, az könnyebben tanul németül, mintha még nem tudna egy idegen nyelven sem.


Ugyanakkor ha az angol megtanulására motivált volt, a németet meg utálja, akkor természetesen a német nem fog könnyen menni.

2011. febr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem, a német nem lesz nehezebb attól, hogy angolul tanultál előtte. Inkább az történik, hogy az angol nem sokban könnyíti meg a németet, míg az újlatin nyelveket például jobban támogatja a benne levő francia szavak miatt.


Viszont a német kezdete nehezebb, mint az angolé, ami eleinte könnyű, és csak később lesz nehezebb. A német fordítva működik.

2011. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!