Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan hasznosítsam a nyelvtan...

Hogyan hasznosítsam a nyelvtanulási képességeimet?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon jó nyelvérzékem van, ragadnak rám a szavak. Azt a szót, amit egyszer megtanulok, soha el nem felejtem, pontosan emlékszem a 4 éve tanult szavakra, és arra is, hogy milyen olvasmány kapcsán kerültek elő. Gondolkodni, érvelni tudok angolul, és ha elkezdem, egyszerűen megállás nélkül jönnek belőlem a szavak, nem tudom, hogy csinálom, nem voltam mindig ilyen, ez egy szint után kezdődött. A szavak azonnal eszembe jutnak, szinonimákkal együtt. A német is ugyanilyen jól megy, csak azt később kezdtem el tanulni, felfedezem az angolhoz hasonló logikáját, és szórakozásból fordítgatok. Az meg azért megy könnyen, mert nagyon logikusnak találom a szóképzési rendszerét. Sokat gondolkozom szavakon, és ilyenkor spontán beugranak ilyen egyezések (pl. rájöttem valamelyik nap, amikor a "saccolni" szó eszembe jutott, hogy biztos a német schätzen-ből ered, hogy a "show"-nak meg a "schauen"-nek valószínűleg ugyanaz a szótöve, meg ilyenek). Főleg fordításban vagyok jó, kapásból tudok fordítani angolra, és már németből is jól megy.

Kreatív vagyok, kitalálok olyan módszereket a nyelvtanulásra, hogy pl. úgy tanulom meg, hogy az adott főnév der, die vagy das, hogy a szótráfüzetem oldalait két függőleges vonallal három egyenlő részre osztom, így mindig emlékszem arra, hogy a szó "fenn", "lenn", vagy "középen" volt. Sokszor ezzel a módszerrel hamarabb ugrik be a névelője, mint maga szó, mert az agyamban benne van, hogy a lapon hol helyezkedett el. Meg például ha tanulunk egy új szót, akkor kapásból az angol megfelelőjét írom le, amihez van az agyamban egy régebbi angol megfeleltetés, így a két nyelven egyszerre rögzülnek a szavak.


Ezekkel a képességeimmel hol tudok elhelyezkedni? Mennyire gyakori ez? Túlértékelném? Az osztályban mindkét nyelvből első vagyok (angolból két másik osztálytársammal osztozunk az első helyen), és 9. óta csak ötösöket kaptam. Angolból felsőfokúm van, németből szintén készülök nyelvvizsgára. 18 éves vagyok és szeretném valahogy hasznosítani a tudásomat.


Még suliba járok


2011. máj. 11. 19:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*két VÍZSZINTES vonallal


A vége lemaradt: Még suliba járok, szóval elsősorban valami diákmunka-félén gondolkozom. Mit gondoltok?

2011. máj. 11. 19:10
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Kár,hogy ez a két nyelv megy jól.

Ha ritkaságokat tolnál,azzal baromi jól lehetne keresni,így munkanélküli tanár.Vagy munkanélküli angol német tolmács.

Kezdj bele valami,ritka de hasznos nyelvbe.

2011. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát egyértelmű, nem? Tanulj minél több nyelvet, az mindig jó.


De mellette feltétlen tanulj valami értelmes szakmát is, mert sajna rég elmúltak már azok az idők, amikor csak önmagában a nyelvekkel is ment az ember valamire. Ma már a minimum, hogy legalább két nyelven beszélsz felsőfokon, és mellette még értesz is valamihez... és akkor ez még csak az alap.


Szóval hajrá! :)

2011. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Igen,túlértékeled.Olyan,mint nyelvérzék nem létezik,ezt Lomb Kató óta tudjuk...Az asszociatív memóriád,induktív képességed szuper:),ezeknek IS köszönheted h jól megy az angol,német.Plusz az eddigi sikerélmény motivál:)

Ez mind szép és jó...de hasznosítani is kellene?

ötletek:

-tanulj vmi különlegese nyelvet

-legyél (szinkron)tolmács

-nyelvtudás még mindig kell,csak nem elég

-diplamátnak jól jön a szuper nyelvtudás

-a lényeg,hha vki minél univerzálisabb,annál több sikerre,pénzre,boldogságra számíthat az életben...

Nagy kalappal az élethez;)

2011. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
*diplomaták
2011. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságokat! Ezt a kettőt tanulom régebb óta, ezenkívül közeljövőben tervbe van véve az orosz (amivel már szintén foglalkoztam és szintén jól ment, azonkívül nagyon szeretem:D), később pedig a spanyol és a svéd. Utóbbi azért, mert baromira tetszik, hogy az angol és német szókincsre alapozva (és szemmel láthatóan inkább az angolhoz közelít nyelvtana) szinte meg tudom érteni Basshunter dalszövegeit:D És esetleg még a portugál, ami az érdekes hangzása miatt tetszik (meg ugye Brazília), amit viszont a spanyol előtt kellene majd tanulni.


Egyébként ahhoz, hogy manapság két nyelv felsőfokú ismerete a minimum, én annyit fűznék hozzá, hogy lehet, hogy papírja sok mindenkinek van, de szerintem az esetek nagy részében nem jelent valódi nyelvtudást. Ahhoz képest, hogy mennyien "tudnak" mondjuk németül, szerintem kevesen tudnának valóban tolmácsolni. Pedig szerintem egy stabil felsőfokú nyelvtudás ezt a szintet jelenti.

2011. máj. 11. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Az orosszal jól jársz,én azt tolom,de a svéd sem hülyeség,esetleg norvég,holland......

Milyen szakra fogsz menni?Van már elképzelésed?

2011. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem 3.,4.,5.-nek ne európai nyelvet tanulj! Sokkal többet érsz egy különleges, ritka nyelvvel, ha nagyon jól megtanulod, nem csak ímmel-ámmal. Szóval válassz arabot, hindit, kínait vagy valamelyik szomszédos ország nyelvét! Ezeknek lesz kereslete, viszont tanuld is meg olyan szinten, hogy tolmácskodni tudj!

Azok közül amit írtál még az orosz a leghasznosabb. Viszont angol, német után azért feleslegesek, mert ezeken a nyelveken sokan tanulnak és könnyű is megtanulni őket. Egy arabot vagy kínait viszont nagyon nehéz munka, tanulás mellett megtanulni és teljesen már a nyelv szerkezete, felépítése. Ezeken a nyelveken kevesen fognak tudni, mert még a társalgási szintet is nehéz elérni. (Szerintem nekem is jó érzékem van a nyelvtanuláshoz és kínaiul tanulok, tehát tudom miről beszélek.)

2011. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nos, ilyen távolra még nem gondoltam. A kínai valóban jól hangzik, nagyon jó a zenei hallásom, szóval szerintem mennének ezek a tonális nyelvek, csak azt a temérdek jelet nincs kedvem bemagolni... (nem lehetne úgy tanulni, hogy csak a beszélt nyelvet tanulom, írás nélkül?:D). Héberen is gondolkodtam, abban az érdekel, hogy úgy tudom, hogy elég "szimbolikus" nyelv (pl. a számok egyben fogalmakat is jelentenek), az írása is különleges. Arab? Hát nem tudom... az már nem vonz. Egyedül az írása tetszik, de az viszont nagyon! Szerintem sokkal stílusosabb, mint a latin betűk.

Az ilyen nagyon ritka nyelvek közül még a perzsa az, amin gondolkodtam. Habár semmit nem tudok Iránról, a kultúráról, de a nyelvről olvasgattam, tetszik anna is az írása és állítólag kifejezetten hasonlít jellegében a magyarhoz. Tanulnék már egy olyan nyelvet, ahol ha azt mondjuk, hogy tíz alma, az almát nem tesszük többes számba, meg a birtokos személyragot a szó végére rakjuk:D Kicsit visszatérés a magyar logikához:D



Amúgy a továbbtanulásról annyit, hogy nyelvekkel (is) szeretnék foglalkozni, erősen tervbe van véve, hogy angol sznkrontolmács legyek. Jó, tudom, sok van belőlük, de én úgy tudom, hogy egy valódi üzleti szinkrontolmácsnak nagyon jó képességei kell, hogy legyenek, nagyon embert próbáló munka, emiatt kevés van, aki igazán jó. Nekem pontosan ehhez vannak meg a képességeim, mert nagyon gyorsan vág az agyam és gondolkodok az adott nyelven, tehát egy szó szerint nem lefordítható kifejezést is könnyen vissza tudok adni. És fordítva, egy magyar mondatot is le tudok úgy fordítani, hogy az egy angolnak természetes legyen.


A különböző nyelveken kívül érdekel még az etimológia, gyakran szórakozom azzal, hogy szavak eredetén gondolkodok és gyakran meglepő felfedezéseket teszek (pl. valamikor nemrég olvastam Fámáról, a hirek istennőjéről, és rögtön leesett, hogy az angol fame, famous szavak innen erednek). Érdekel még ezen kívül a biológia, pszichológia és utazás minden mennyiségben.

2011. máj. 11. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Még a török sem rossz,egyik legerősebb kombó az orosz-török,nálunk is sok van belőlük:)
2011. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!