Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem doesn't? (narancssárga)

Miért nem doesn't? (narancssárga)

Figyelt kérdés

"Nobody Don't Dance No More"

Miért nem doesn't?

És angolba kétszer nem lehet tagadni, ugye?:O


2011. ápr. 20. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:

ezt a szöveget honnan szedted? mert tényleg hibás...

"senki se nem táncol többet nem" :DDD bár határozatlan alanynál nem tudom mi a szabály do/does ra, de a többszörös tagadás elég cink:D

2011. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
81%
Kétszer nem szokás tagadni, de lehet, ha nagyon nyomatékosítani akarod, de ez inkább szleng lehet. És azért don't mivel a senki többesszámnak számít, gondolom azért mivel a senki az rám és legalább még egy valakire(we) vonatkozik, de lehet ez csak az én agymenésem.
2011. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal a dupla tagadást nem helytelennek, hanem neveletlen, kulturálatlannak tartják.

A nobody doesn't-tel megy, igazad van.

Ez egy nyelvtanilag helytelen, de szlengben/csetben sokszor hallható mondattípus, jobb esetekben direkt (amikor megjátsszák a hülyét), rosszabb esetben pedig, mert csak eddig jutottak el az Angolban.


Mindenesetre, a dupla tagadás nem helytelen, de kerüld: Nem az igényes beszéd jelzője. A don't pedig helytelen, de attól még szlengben/chatben/stb-ben használt.

2011. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy zeneszám címe, semmin sem lehet csodálkozni:

Asking Alexandria - Nobody Don't Dance No More

2011. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köshzönöm a válaszokat, ment a zöld kéz:)

Ez egyébként egy dal cím.

2011. ápr. 20. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók jókat írnak, de a helyes mondatot senki nem írta le, pedig szerintem tanulságos lenne.

Szóval így lenne helyesen: "Nobody dances anymore."


Egyébként ez már nem kettős tagadás, hanem egyenesen hármas. Ha nobody-t ír az ember, akkor már nem lehet don't (legfeljebb doesn't, de nobody-val az sem, max anybody-val kérdésben), mert ugye tagadásban valóban kell a segédige, csakhogy itt a tagadás már benne van a nobody-ban. Ezért minden, ami utána jön, kijelentő módban van. Amúgy egy bronx-i gettóban lehet, hogy hallasz ilyet, de ez műr nagyon durva szleng. Nem tudom elképzelni, hogy egy anyanyelvű ilyet mondana, legfeljebb azt, hogy "nobody dances no more"-annak még van köze az angol mondattanhoz, de nobody után don't -ot írni... próbáld meg elfelejteni ezt a mondatot, ha most tanulsz angolul!

2011. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: "senki se nem táncol többet nem" most komolyan. Te ezt így fordítanád? Mert akkor komoly problémáid lehetnek a magyar nyelvtannal. Az emberek nem használjká a "se nem" szókapcsolatot mert erőltetett, helyette csak annyit mondanak "sem" és a "többet nem - No more" szintén fos fordítás. Inkább úgy mondanám hogy többé vagy többet, de semmiképp sem többé nem.


Te egy kókler vagy aki ilyenekkel hiteti el a hülyékkel hogy tud angolul.

Álentellektüellek, senki nem hisz nektek.

2011. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

'kedves' 22:11, direkt írtam így, hogy látszódjon: annyi tagadás van benne, hogy tükörfordításban nem is magyaros.


de nyugodtan köss csak bele mindenbe, kis nethuszár.

2011. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges volt akadémiai vitát folytatni és egymás angol tudását minősíteni. A kérdésben szereplő mondatot nem egy rossz angollal bíró, kezdő ember találta ki, hanem az "Asking Alexandria" nevű angol metalcore banda egyik számának a címe. Ők pedig bizonyára tudnak angolul, és hogy miért lett így "elferdítve", anyanyelvi szinten kellene az angolt tudni. Rengeteg olyan szám van, aminek a címe, szövege nem felel meg az iskolában tanított angol nyelvi szabályoknak. Ezért célszerű a parttalan vita előtt utána nézni a szöveg forrásának.
2011. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dalszöveget sosem szabad nyelvtanilag vizsgálni! Amikor a kilencvenes évek elején olvastam a Guns N' Roses szövegeit, azt hittem, hogy vagy rosszul írták le, vagy rosszul tanították nekünk az angolt. :->
2011. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!