Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az hogy: stréber?

Mit jelent az hogy: stréber?

Figyelt kérdés
Itt nem a googleban talált válaszokra vagyok kíváncsi, hanem egyéni véleményre.
2009. márc. 7. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Stréber az aki szín tiszta ötös tanuló (aki csak magában ilyen, nem feltétlen stréber) ehhez még hozzájön az is, hogy tökéletes, és nem képes belátni, ha rosszabb jegye lesz mint a kiváló. Benyalja magát a tanárnak, mindent elmond neki, mindenkit beköp. Kis okoska, a tanárok kedvence.
2009. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
76%
teljesen egyetértek az elöző válaszoloval...
2009. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A német streben igéből ered, ami annyit tesz, mint törtetni, törekedni vmire.

általánosságban olyan emberre mondjuk, hogy stréber, aki ambiciózus módon, mások érdekét nem véve figyelembe törtet, hajt egy bizonyos cél érdekében. iskolai szóhasználatban eminens, "nyalós" diák, aki rendszerint kevés ésszel van megáldva, de a jó jegyek érdekében nem riad meg a másokon való átgázolástól, és azt sem nagyon bánja, ha így közutálat tárgyává válik a közösségben.

2009. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Azokat szoktuk így hívni(normális esetben) akik úgy kapnak jó jegyejet, hogy minden szünetben nyaliznak a tanárnak. Manapság divat őket kockáknak is hívni.


Viszont nem értem azt, hogyha valaki csak szimplán jól tanul és egyáltalán nem kérkedik ezzel, azt miért kell stréberezni!? Miért nem az a ciki, hogyha valaki már háromszor is megbukott? Na, ezt sosem fogom megérteni.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsó kommentre reagálnék. A kocka kifejezést nem erre használjuk, hanem arra az emberre, aki egész nap a gép előtt ül, és játszik. Kocka= monitor fej. Köze nincs a stréberhez.
2009. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, legalább ezzel is már jobban tisztában vagyok.

A "kocka" kifejezést pedig arra az emberre mondják manapság, aki egésznap a számítógép előtt ül, és dinamittal se lehet onnan kirobbantani.

2009. márc. 7. 14:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

teljesen más hatása van az eminens kifejezésnek pl, mint a strébernek.

A stréber negatív vélemény, amit az osztálytársak egymásról mondanak, csöppet sem bókként, vagy elismerésként. A stréber az, aki nem az eszével kap jó jegyeket, hanem a mindenféle eszközeivel. Aki csak beseggeli az anyagot, de nem tanulja meg, és minden tanárnak igyekszik kedvére tenni. Nem túl népszerű az osztályközösségekben...

Az eminens tanuló majdhogynem ennek a szöges ellentettje: ő tanul, rendesen és becsületesen készül az óráira, és a társai mégis szeretik. :)

2009. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tündérlány vagyok megint.:) Én is tudatában vagyok a kocka kifejezéssel, de akkor is használják a stbére szinonimájaként is!:)
2009. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
szijasztok!:)Tündérlány,a válaszodra reagálnék.Igazad van, én sem tom h miért kell azt lestréberezni aki jól tanul,de nem nyal a tanárnak.Pl.engem is lestréberezett 1-2 liba a hátam mögött mert könnyen tanulok és kitűnő vok de ezzel egyáltalán nem kérkedek,soha nem nyaltam a tanárnak,nem vok kiskedvenc,de van egy másik csaj az osztályban ő is kitűnő ő viszont szünetekbe nyal a tanároknak szánalom-.- én viszont cs könnyen tanulok meg szeretek is és azért tanulok ennyit mert orvos szeretnék lenni.És nem tom mit zavarja azt a pár libát az osztályba h én sokra szeretném vinni...És az nem cikiznivaló aki 2,6os átlaggal rendelkezik?:SElőször sztem a saját udvarán sepregessen ...Manapság mindenkit lestrébereznek akinek még vannak céljai az életben...Pedig a stréber a szótár szerint a törtető ember aki átgázol az embereken.Én soha senkin nem gázoltam át csak egyszerűen tanulok ennyi..:DÉs kit zavar ez?:DOrvosira ugyebár 3-as átlaggal nem lehet bejutni...Ha cs egy szakmát akarnék valszeg nem tanulnék ennyit de nekem nemez a célom,ennek ellenére senkit nem nézek le akinek ez,nem vunk 1formák:DCs akkor ők se cseszegessenek,főleg a hátam mögött:S-.-
2009. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Szia!

A stréber az egy olyan ember, akinek nagyon jó jegyei vannak és nyalizik a tanárnak, de ezzel ő maximálisan kihasználva a helyzetet felvág. Az eminens diák az, aki tényleg okos és jó jegyei vannak, valamint nem nyalizik a tanárnak, egyszerűen kedvelik őt, és ő ezzel egyáltalán nem vág fel. Nagyon szerény. Remélem sokat segítettem.

Szia!

2011. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!