Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen filmet nézzek angol...

Milyen filmet nézzek angol nyelven, ha gyakorolni szeretném a nyelvet és még nagyon kezdő vagyok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 19:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
2011. máj. 1. 21:26
 12/16 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem azt mondtad, nem is arra értettem, csak ez valamiért elterjedt, és sokan hangoztatják.

Az alap helyett nem is kellene természetesen(mondjuk azt nem tudjuk, mennyire kezdő a kérdező), de ha egy mindennapi életről szóló filmet megnéz, akkor nem lehet kikerülni a szlenget, ami ugye része a mindennapi beszédnek. Én amerikai sorozattal kezdtem, és nekem tetszett, hogy láttam, hogy beszélnek, mit hogyan szokás kifejezni, stb. De az volt a lényeg, hogy tetszett, és sokszor megnéztem.

2011. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, és A gyűrűk urát is nézd meg, ha szereted, abban is angol akcentussal beszélnek, valamint a "Game of Thrones"-ban is, ami egy új sorozat, két rész van belőle, ma néztem az elsőt, neke tetszett ;)
2011. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A BBC-s sorozatokban általában szépen, irodalmi angolul beszélnek és én mindig találok hozzájuk feliratot is :)
2011. máj. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Angolul, magyar felirattal. Bár én amikor magyar felirattal néztem, nem figyeltem túlzottan az angol szövegre. Aztán angolul, angol felirattal, az nagyon jó. Csomó minden van, amit hallás után nem értesz, mert furcsa a kiejtés, de leírva megérted. Aztán angolt felirat nélkül.


Én azt tanácsolom, hogy olyan filmet, sorozatot, mesét, bármit nézz, amit már láttál, szerintem nem gond, ha szinkronos, és nem eredeti angol. Ha sokszor láttad, tudod a sztorit, és sokat fog bővülni a szókincsed. Hajrá (:

2011. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. máj. 3. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!