Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alap szinten...

Mennyi idő alap szinten elsajátítani a német nyelvet? Mondjuk heti 3-4 órában

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mennyi időt tudsz vagy akarsz rászánni. A nyelviskolán teljesen kezdőknél az első évben alapozunk, a második évben középhaladó tanfolyamot tartunk, és a harmadik év az alapfokú nyelvvizsga előkészítése. (A negyedik év végén már középfokú nyelvvizsgát tesznek a hallgatók.)Ez a heti kétszer kétórás tanfolyamra vonatkozik.

Ebben az esetben nincs kockázat, mindenki sikeresen leteszi a nyelvvizsgát. De a kérdésed nem teljesen egyértelmű. Ez az alapfokú nyelvvizsgára vonatkozik. De ha csak úgy alapfokon a leglényegesebb dolgokat akarod megtanulni a nyelvtanával együtt, akkor két év elegendő.

És itt olyan nyelvtudást szerezhetsz, hogy utnána arra építve már magad is fejlesztheted a nyelvtudásodat.

2011. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ez elég érdekes, hogy heti 2x2 órás tanfolyammal négy év alatt juttatnak el valakit középfokú nyelvvizsgáig!!!


Én egyedül(!) 1,5 év alatt eljutottam 0-ról a sikeres középfokúig.


Ebből szépen kitűnik, hogy ilyen alapozó kurzus, olyan előkészítő, stb. címszavak alatt szépen kiveszik a sok pénzt a tanuló zsebéből!


Magam is nyelvtanár vagyok, még ha nem is német. De szakmabeli. :)

2011. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kollégganő!

Te nyelvtanár vagy, ne hasonlítsd magad egy szegény nyelvtanulóhoz. Ha nyelvtanár vagy, akkor gondolom, már két nyelvből diplomád van, tehát a harmadikból tehetted le a nyelvvizsgát másfél évi tanulás után. Nyilván a módszertani ismeretek nagyon sokat segítenek az embernek.

Az a szomorú valóság, hogy néhány évi általános iskolai és négy évi középiskolai tanulás után sem tudja a többség megcsinálni a középfokú nyelvvizsgát, még a legjobb gimnáziumokban sem. Olyan gimnáziumban, amely az országos rangsor első öt iskolája között van! Erre mi a magyarázat?

Ha a Te koncepciódat követném, akkor azt kellene mondanom, hogy második osztályban már mindenkinek meg kellene szereznie a tanúlt nyelvből a nyelvvizsgát.

A kérdés nem volt teljesen egyértelmű. Mit kell érteni alapszinten? Az, ha eltekintünk a nyelvvizsgáktól, nagyon változó. Egy diplomásnak az alapszint egészen mást jelent, mint egy betanított munkásnak.

Különben örülök neki, hogy véleményt mondtál a témáról, mert szerintem egy jót tudunk vitatkozni, ha Te is úgy akarod.

2011. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen "Kolléganő".
2011. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Ne, ne vitatkozzunk. :)

Egyébként pedig igazad van... és sajnos igaz, hogy többéves nyelvtanulás után sem sokan tesznek sikeres nyelvvizsgát (tisztelet a kivételnek!). Ez sem véletlen.

Valóban van csúsztatás az előző válaszomban, mert minél több nyelvet ismer valaki, annál könnyebb egy újabbat elsajátítania, főleg, ha ismerős számára mindkét oldal - tanítási és tanulási módszertanok.

Magamból indultam ki, bocsánat. :D Persze, nem nagyképűségből mondomezt, hanem valóban sok múlik a módszertani ismereteken, stb. Ment a válaszodhoz a zöld értékelés. "Kolléganő" :)

2011. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt olvastam valahol, hogy az angolhoz kb. 400 óra, a némethez 800-1000 óra aktív nyelvtanulás kell a középfokúhoz/folyékony társalgási szinthez. Ezt mindkét nyelv tanulójaként igazolni tudom! Egyébként mit ért a kérdező alap szinten?! A németben (nekem) nem a nyelvtani idők voltak nehezek, hanem az örök der/die/das dilemma és ebből adódóan a melléknévfokozás, pedig az is "alap".

Szerintem egyébként a nyelvtanban a 2 múlt idő, a 2 jövő, az 1 jelen és persze a passzív szerkezet simán "alap".

2011. máj. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 0 nyelvtudással tettem le a felsőfokút 2 év autodidakta tanulás után. megjegyzem, 15 éves voltam, és emellett kitűnő tanuló!! soha nem voltam előtte külföldön, az iskolába csapnivaló volt a nyelvoktatás, saját magamtól tanultam meg, előtte csak az anyanyelvemet ismertem.


szerintem ez után nem nagyon kéne hurrogni egyetlen nyelvtanárnak sem, és szidni a másikat...


szóval kedves kérdező, akarat, kitartás, és hatalmas érdeklődés szükséges hozzá.. semmi több nem kell ! :)

2013. jan. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!