Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet könnyebb...

Melyik nyelvet könnyebb megtanulni? A finnt vagy a németet?

Figyelt kérdés
Csak nem tudom eldönteni hogy melyik legyen a másodlagos idegen nyelv amit megtanulok, csak mert az angol az megy középfokún, aztán ebből kifolyólag nem gondolom hogy szükségem lenne 1 másik világnyelvre...
2011. máj. 11. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel a finn nyelvhez lövésem nincs, ezért csak praktikusság alapján tudom megválaszolni a kérdésedet. A német nyelvet sokoldalúbban gyakorolhatod, mint a finnt, mert ott van a számtalan TV-adó, tele a város német újságokkal, rengeteg az osztrák és a német turista, tele vannak a könyvesboltok német szakirodalommal. Hétvégén átkirándulhatsz Ausztriába, és elmehetsz egy moziba vagy szinházba. A neten vannak német fórumok, ahol felvetheted a problémáidat, és azonnal megválaszolják. Én csak ezért gondolom, hogy könnyebb lenne a német, tehát nyelven kívüli dolgok alapján.
2011. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

A finn nyelv könnyű nyelvtanilag, főleg ha beszélsz angolul (a múltidő hasonló). A ragozás is egyszerű mert ha megtanulod a szabályt szinte az összes igét el tudod ragozni. Nincsenek névelők és mint a mgyarban az E/3 személy mindenkire vonatkozik (vagyis nincs She, He, It, mint az angolban). Ami nehéz egy kicsit az a tárgyeset, mert azt 3 formában is használják. (Pl. a magyarban ugyanaz: Veszek könyvet, nem veszek könyvet, muszáj vennem könyvet míg a finnben: Ostan kirjaN, En osta kirjaA, Täytyy ostaa kirja (rag nélkül) ).

Viszont a finn nyelv sok mindenre nem jó. Én csak azért beszélem mert Finnországban élek. A német szerintem hasznosabb, otthon lehet német tv-t nézni, német újságot olvasni és az Interneten is több oldal van németül. Munkában a német sokat segíthet, de a finn..

2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%
Szerintem is a finnt!
2011. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak angolul tudsz, akkor a második idegen nyelved a német legyen.


Ha már felsőfokon beszélsz 2-3 fontosabb nyelvet, akkor ráérsz olyan hobbynyelveket tanulni, mint a finn.


"az angol az megy középfokún, aztán ebből kifolyólag nem gondolom hogy szükségem lenne 1 másik világnyelvre..."


Ez tévedés. A némettel nagyon sokra mész, a finnel semmire. Egyébként a középfokú angoltudás nem sok, bőven lehetne arra még rágyúrni, a felsőfokú angoltudás már ér valamit, de még az sem feltétlenül tárgyalóképes.


A finn és a német nehézsége kb. hasonló. A finn nyelvtan talán egyszerűbb, de a finnt komplikálja a kiejtés és az, hogy nagy a különbség a beszélt és írott nyelv között.

2011. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

22:55

Ellenkezőleg, a finnben nincs túl nagy eltérés az írásmód és kiejtés közt.

2011. máj. 13. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 19:29


Nem az írásról és kiejtésről, hanem a beszélt és írott nyelvről beszéltem.

2011. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A finn az elején nehéz, de ha azt a részt megérted, onnantól nem jelent nagy problémát. A németnek az eleje nem nehéz, később kezd el bonyolódni - bár ez utóbbit csak hallottam a németül beszélő barátaimtól.
2011. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézz csak meg pár álláshirdetést, szakmától függetlenül (mérnök, logisztikus, közgazdász stb) szinte mindenhol angolt és németet kérnek, hol az angol a feltétel és a német az előny, hol fordítva, de ez a két nyelv manapság, már párosával kell hogy szerepeljen egy önéletrajzban mondjuk.

Szerintem azok, akik eddig nem tanultak németet, pár éven belül (ha komolyabb munkájuk lesz) mindenképpen legalább társalgási szinten kell majd használniuk a németet is!

Nem írtad, hogy hány éves vagy, én egyetemre járok, mérnök leszek, és nekem kimondottan jól jött, hogy tudok németül, sajnos még szakmai németet nem, de ami késik nem múlik!

Javaslom, hogy azt a középfokú angolodat is hozd feljebb felsőfokra vagy ha tudod, hogy mi leszel, akkor kezd el tanulni szakmai dolgokat is, mert anélkül pár év múlva nem lehet majd jó állást kapni!

2011. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A magyarhoz közelebb áll a finn nyelvtana, de a ragozásnál több hasonlóságot nem fogsz találni ettől függetlenül. A német az angol után nem kifejezetten nehéz, úgyhogy ismerősebb lesz az (mivel, gondolom, a magyart nem idegen nyelvként tanultad).


Hasznosság szempontjából egyébként csak annyit, hogy attól függ, mivel fogsz dolgozni. Ha például tolmács/fordító lesz a szakmád, akkor a német jóformán annyira hasznos, mint az angol - azaz, semennyire, mivel már minden második ember beszéli mindkettőt.

2011. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!