Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy ejtik ki helyesen az...

Hogy ejtik ki helyesen az angol "often" szót?

Figyelt kérdés
Én világ életemben azt hittem, hogy a "t" betűt el kell harapni benne. De egy csomószor hallom úgy másoktól, még angliában élőktől is, hogy kiejtik a "t" betűt, mintha magyarul olvasnád. Melyik a helyes?
2011. máj. 12. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

aaf(t)(ö)n


tehát az elején az "a" az elején hosszan ejtendő, mint amikor rálépnek a lábádra.. :)


és az "ö" és "t" betűt meg csak lágyan ejted, nem mondod ki teljesen (tudom, ezt egy magyarnak nehéz elképzelnie hogy ilyen is létezik)


Amúgy kivételesen lehet hinni a googlefordítónak:

[link]

klikk a meghallgatás gombra

2011. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

"t" nelkul a helyes, legalabbis a brit angol szerint. Sok amerikai kiejti a "t"-t, helytelenul.

2011. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nemcsak orszagtol fugg, inkabb embertol. Mindkettot hasznaljak. Hogy melyik a helyes? Errol robbantak ki vitak, de szerintem nem erdemes ezen vitazni. Ez kb. olyan, mint az ezzel-evvel, hogy mindketto helyes, de az evvel sokaknak nem all a szajara.
2011. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én "offn"-nek tanultam a kiejtést.
2011. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
ofn és az áfn között félúton :)
2011. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

/ˈɔːfn/


Kiejtett t betűvel prolis vagy külföldies.

2011. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mit ertesz "kulfoldies" alatt?
2011. máj. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22:59: ja, nagyon kulfoldies, fel USA meg Kanada igy mondja, de szerintem Angliaban is vannak boven. Egyaltalan nem prolis. Vagy neked a magyar tajnyelv is prolis, vagy emlitsuk az either ketfele kiejteset peldanak?
2011. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem világos az ezzel és evvel példa. Az két különböző szó, itt viszont egy szó két kiejtéséről van szó. Magyarul mindennek megvan a helyes kiejtése, hacsak nem tájnyelvről van szó, de akkor általában mindent máskép ejtenek pl. ő-znek. Az a furcsa, hogy az angolnak megvannak a kiejtési szabályai, nem? Ez csak erre az egy szóra vonatkozó tájszólás, vagy mi?
2011. máj. 13. 09:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem mindre, hisz ott az either peldaja is, de a magyarban is van ilyen. Pl. egyik baratnom az orszag masik felebol valo es o az egyetem szot mashogy ejti, mint en, de van, aki pl. a mindiget ejti maskepp. Nem feltetlen tajnyelv, inkabb megszokas kerdese. Ez az often eleg vegyes. A buffet szo is ilyen, azt is ketfelekepp hallom beszelotol fuggoen - meg azok is maskepp ejtik, akik egy csaladbol valok (pl. a mi csaladunkban). Es mi a helyzet az Iraq szoval? Azt is ket kiejtessel mondjak, ezt is, azt is hallom.
2011. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!