Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan angol könyv, amiből...

Van olyan angol könyv, amiből itthon tudok kicsit tanulni egyedül?

Figyelt kérdés
Sokáig jártam, tehát nem kezdő vagyok de most egyedül szeretném tanulni egy darabig. Van egy olyan könyv, hogy tanuljunk könnyen gyorsan angolul. Mi a pontos címe?
2011. júl. 28. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ez. A szerző pedig Dr. Szenci Miklós.
2011. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Assimil angol tankönyv, hanganyaggal

[link]

2011. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legrosszabb könyv, amit valaha láttam. Iszonyúan tömény, minden, csak nem könnyű és gyors.

Nézd meg a pons.hu-t, ott vannak tananyagok.

Ha normál könyvet szeretnél, akkor az English Grammar in Use sorozatot javaslom, a szintednek megfelelőt. A piros a kezdő, a kék a középfokra felkészítő (kb.), a zöld a középfok utáni, úgy emlékszem. Szerintem jobb az, amelyik teljesen angol nyelvű, tehát angolul is magyaráznak, jobban érthető a nyelvtan sokszor. De láttam már félig magyar kiadásban is, amikor a nyelvtant magyarul írták. - Ezt a verziót nem ismerem. Az angol kiadás zseniális. Minden benne van, amit tudni kell.

2011. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*A legrosszabb könyv, amit valaha láttam.


Mármint a Tanuljunk könnyen gyorsan, nem amit a 2. válaszoló írt.

2011. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

"Szerintem jobb az, amelyik teljesen angol nyelvű, tehát angolul is magyaráznak,"

Igen, én is azt szeretem :) Meg egynyelvű szótár kell :)

2011. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az english grammer-ön már túlvagyok a sötétkéken.

Vettem egy könyvet I like English címen, jónak tűnik. A feladat megoldások meg a neten fent vannak a kiadó honlapján.

Nekem szókincsre kell leginkább, meg a nyelvtant feleleveníteni.

2011. júl. 28. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a kék könyvön túlvagy, akkor nagyon nem vagy kezdő :), a könnyen gyorsan meg kezdő könyv, meg a pons is. Szerintem vedd elő újra a kéket, és láttam English Vocabulary in Use sorozatot is, ugyanolyan, mint a nyelvtan.
2011. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nyelvtanban elég jó vagyok, de sajnos irtó kevés szót tudok és beszélni sem megy...

Szavakat akarok leginkább tanulni sok-sok szöveget olvasni, hátha ragad rám valami.

2011. júl. 28. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát olvass sok-sok szöveget! :)

Képregényeket, újságokat, novellákat, regényeket. Nézz filmeket (felirattal, anélkül). Nagyon jól lehet vele tanulni, nem magolósan. Van sok könnyített, direkt tanulóknak készített szöveg is.


Online segédanyagokat is találsz,

pl. [link]

2011. júl. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!