Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményet erről? A...

Mi a véleményet erről? A szlovákok egy újabb törvényt vezettek be .

Figyelt kérdés
ami arról szól, hogy szlovákiában ha leirod egy magyar ember nevét akkor azt szlovákul kell leirni: pl nem azt irják, hogy Petőfi Sándor hanem Alexander Petőfi,Rákóczi Ferenc-Frantisek Rákóczi ... és miért hát azért mert igy külföld azt hiszi, hogy ők szlovákok voltak. De semelyik másik ország neveit nem irja igy csak Magyarországét. Tudom hisz felvidéki vagyok.
2011. máj. 17. 06:26
 1/9 kanóc ***** válasza:
Magyar nyelvű szövegekben is Frantiseket kell írni, vagy csak ha szlovákul fogalmazol?
2011. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Tegnap valaki megkérdezte, hogy miért utálják a magyarokat a környékbeli országokban. A válasz ez volt rá valakitől:

"A magyarokat csak az együttélésre képtelen korcs torzszülött férgek utálják, mint pl. a majmokbolygója slotákok, a csóróföldi románok meg a milosevicsista szarbek. Ezeket egyszerűen nem kell emberszámba venni, értelmileg kb. a papucsállatka és a szemölcsös medúza között lehetnek, a slotákokon meg jót röhögök, mindent rólunk kopíroztak, a történelmük meg elfér egy SMSbe..."


Azt hiszem ez a válasz ide is passzol.

2011. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló én azt nem tudom én cska hallottam ezt.
2011. máj. 17. 06:50
 4/9 A kérdező kommentje:
2 válaszoló hát igen igazad van
2011. máj. 17. 06:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Értelmetlen ostobaság,de nem újdonság.

60-70 évvel ezelőtt Magyarországon is szokás volt a külföldi neveket "magyarítani". Pl. Nem Jules Vernét mondtunk,hanem Verne Gyulát vagy May Károlyt.

2011. máj. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Csak mint az ördög ügyvédje: te mit írsz azt, hogy Pozsony, vagy azt, hogy Bratislava? Lehet a történelemre utalni, de a város hivatalos neve a második.


És, hogy az egyik előttem szóló gondolatmenetét folytassam: Ferenc József (Franz Josef), János Pál (Ioannes Paulus), Erzsébet királynő (Elizabeth Alexandra Mary Windsor), Kolumbusz Kristóf (Cristoforo Colombo)...


Illetőleg annyit, hogy más országokban is a magyar történelmi alakok lefordított nevét tanítják: Szent István (Sanct Stephanus, San Stefano), Hunyadi Mátyás (Matthias Corvinus, Matteo Corvino).


Nah lehet anyázni :)

2011. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 08:57

De máshol ez nincs törvénybe foglalva.


Azokat a városokat pedig csak nemrég nevezték át... és fogják még vissza is ;D

2011. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nah igen, a törvény... Ellenben máshol nem is ugrál a hülye magyar, hogy neki mi minden jár. Legyünk őszinték. A felvidéki, erdélyi stb átlag magyar valami elmókolt marhaság miatt úgy véli, hogy őt el kell tartania a szlovák, román stb kormánynak, mert... (nah, ezt egészítse ki aki tudja), hogy neki nem kell dolgozni és pattoghat mindenféle kiváltságért csak azért, mert valamikor az a terület Magyarországhoz tartozott.

Érdekes módon azok az ismerőseim akik kint élnek, megtanulták az adott ország nyelvét, iskolába jártak, dolgoznak, nekik semmi bajuk nincs a törvényekkel, amellett, hogy képesek megtartani a magyarságukat (ok, Szlovákiában van egy két eltúlzott dolog, de gondolj bele milyen törvényeket hoznál szíved szerint a magyarországi kisebbség kérdésében).

2011. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban nagyjaink nevét, akik latinul írtak, mi fordítottuk le, másodsorban az utolsó két századig mindenkinek nevét a saját maga nemzete nyelvén ismerte a történelem. Rákóczi Ferenc a dekrétumaiban Franciscus Rákóczinak írja magát, a Mercurius Hungaricus című újságban az összes ember nevét, legyen magyar vagy nem, a keresztneve latinosítva lett:


[link]


"Stephanus Szirmai"

"Paulus Okolocsány"

"Alexander Károlyi"

stb.


Jókai Mórt is Maurus Jókay néven anyakönyvezték, ahogyan sok mást is. Bár szerintem ez nem mentség, mert ez kristálytisztán látszik, hogy a hungarus-tudatot minden szlovákban kiirtsák.

2011. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!