Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csehszlovákiai szlovákok...

Csehszlovákiai szlovákok milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Feltettem egy kérdést, hogy Csehszlovákiában voltak e szlovákok? Találtam két Bibliát a nagyanyám régi szekrényében és mindkettő csehül volt. Ezért kérdem, hogy nem lehet, hogy csehül beszéltek az ottani szlovákok? Ez nagyon gáz nekem, mert elkezdtem szlovákul tanulni és mindvégig azt hittem, hogy szlovák vér foly az ereimben, szóval ez nagyon nagyon fontos lenne.
2011. aug. 25. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
régen a magyarul tudó cseh volt a szlovák
2011. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Erre miért nem válaszolnak olyan hamar, mint például arra, hogy melyik nyelvet tanuljam?
2011. aug. 25. 10:59
 3/65 anonim ***** válasza:
39%
Kezdjük azzal, hogy a szlovákok csehül beszélnek, ahogy az osztrákok németül, tekintve hogy saját nyelve a szlovákoknak nincs. A saját bevallásuk szerint a szlovák az egy külön nyelv. Ezt vitatni nem túl polkorrekt, de elfogadni hülyeség.
2011. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
Amúgy nem értem, mi ez, hogy "csehszlovákiai szlovákok". Ez valami külön fogalom? Miben különbözik a csehszlovákiai szlovák a magyarországi szlováktól, vagy a szlovákiai szlováktól? Egy és ugyanaz a dolog.
2011. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%

a 70 evek csehszlovakiajaban szlovak teruleten szlovakul beszeltek az emberek

tv,irodalom,radio csehul volt ezert az akkori szolvak generacio mindent megert csehul de forditva nem igaz ezert lehetett nagyanyadnak cseh bibliaja ami abban az idoben tok normalis volt

ettol o meg szlovakul beszelt

2011. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:
Hát rendben azt én sem vitatom,hogy nagyon hasonlítanak és tényleg mondhatni csehnek, de azért van különbség a két nyelv között. és ez tartja életben a szlovákokat. Egyébként két betűről ismertem fel a, hogy az cseh Biblia: ř és ů.
2011. aug. 25. 11:10
 7/65 anonim ***** válasza:
33%

Az amarikai angol és a brit angol között nagyobb a különbség, mint a cseh és szlovák között, mégsem külön nyelv. A magyar keleti és nyugati országrész dialektusai között nagyobb a különbség, mint a cseh és szlovák között, mégsem külön nyelv.


Mondhatnék száz példát még, de ez csak egy dolog a száz másik röhejes nemzetépítő hülyeség közül, amit a tótok csinálnak.

2011. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak. Nagyon megnyugtattál köszönöm. De attól még mindig nem biztos, hogy mi van. Egyébként úgy értettem azt, hogy csehszlovákiai szlovákok, hogy Csehszlovákiában élő szlovákok.
2011. aug. 25. 11:14
 9/65 A kérdező kommentje:
A 11:10-nek értettem azt, hogy utolsó, csak mire leírtam, már...
2011. aug. 25. 11:16
 10/65 anonim ***** válasza:
Szerinted létezik olyan dolog, hogy Csehszlovákia?
2011. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!