Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Eszperantón kívül vannak-e...

Eszperantón kívül vannak-e más mesterséges nyelvek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
De még mennyi!
2011. jún. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Itt tájékozódhatsz:


[link]

2011. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Plusz szerintem mesterséges nyelv az összes programnyelv, igaz főleg csak utasításokat lehet velük adni.
2011. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Tünde nyelv is ilyen.
2011. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Klingon:)
2011. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
A kedvenciem a Modern Indo-Európai és az Interlingua.
2011. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Több ezer van, a mesterséges nyelvek gyártása egy elterjedt hobby.
2011. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
pl. a volapük, még régebbi mint az eszperantó
2011. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Persze, van egy csomó. Az első úgy tudom a volapük volt (talán nem ez volt a legelső, de mindenképp ez volt az első, ami elterjedt). Állítólag elég csúfosan végezte, aztán jött az eszperantó, amit többek között a vh. hiúsított meg. Manapság meg már van egy csomó. Az eszperantónak is van állítólag sok megújítása, én csak az idót ismerem. Ez egy egyszerűsített változata, de nem terjedt el annyira, mint maga az eszp. Olvastam egy solresol nevű mesterséges nyelvről is, aminek a lényege, hogy a teljes szókincsét a jelentési kategóriák szerint csoportosítja, mint a könyvtárosok csoportosítása és a hét kategória a hét szolmizációs hang: dó, ré, mi, fá, szó, lá, ti. Szerintem baromi jó, hogy van egy nyelv, amit le lehet játszani hangszeren:D


[link]


Aztán van olyan kísérlet is, és szerintem ez is baromi jó ötlet, hogy legyen egy egséges írott nyelv. Hogy kell ezt elképzelni? Az ötlet a kínai nyelvekből jött állítólag, ahol is renegeteg különféle nyelv van, amik mind egy írott formában kommunikálnak egymással, csak épp máshogy ejtik ki. Olyan ez, minthogy azt, hogy leírom ide, hogy 1+1=2, mindenki megérti, csak épp én úgy ejtem ki, hogy "egy meg egy egyenlő kettő", az angol úgy, hogy "one plus one equals two" a német úgy, hogy "eins und eins gleich zwei" satöbbi. Szerintem ez egy nagyon jó ötlet, kár, hogy nem terjedt el.



[link]



Azóta is van mindenféle. Itt van pl. ez a Toki Pona nevű marhaság, ami beharangozottan "a világ legkönnyebb nyelve". Hát persze, mivel pl. az összes rovarra egyetlen szó van. Így én is tudnék legkönnyebb nyelvet alkotni. Elképzelem, ahogy az amazóniai-esőerdőben megcsípi a kutatót egy vándorhangya, és az meg ugyanazzal a szóval próbálja elmondani, mi csípte meg, amit a többi 1.000.000 rovarra használnak...


Azonkívül vannak olyan mesterséges nyelvek, amik egy fantáziavilág részét képzeik, pl. a GYU nyelvei.

2012. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanuljunk hát klingon nyelven?
2012. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!