Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes angol után franciát...

Érdemes angol után franciát tanulni?

Figyelt kérdés

Második nyelvet szeretnék tanulni, de a német kizárt mert nem értem és egyben nem is szeretem.

Aki tanul(t) franciát leírhatná a tapasztalatait, hogy mennyire nehéz, milyen a nyelvtana stb.

Előre is köszönöm!


2011. jún. 8. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Én előbb tanultam franciát mint angolt. Szerintem a francia nyelvtana nehezebb, tovább tart tanulni. Mai napig zavar az angolban sok francia eredetű szó van amit tökéletesen értek olvasás közben, viszont a kiejtését még nem tudom angolosan. Nem tudom hogyan oldja ezt meg az, aki előbb angolt tanult és utána franciát, biztosan van rá valamilyen trükk.

A német hasznosabb mint a francia.Kezdő szintem vagyon németből, de ott nincsenek ilyen zavaraim. Én sem szeretem a németet, csak beláttam hogy szükség van rá.

2011. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
én angol utén tanultam a franciát, én nagyon szerettem, mert szebb és érdekesebb, meg az angolt már nagyon untam is. a nyelvtana nehezebb, de persze vannak kisebb részekben átfedések. ami furcsak volt, hogy nemeket is kellett tanulni, és ezt a beszélt nyelvben is nagyon komolyan veszik. ha olvasni fogsz egy szöveget, akkor nangyjából érteni fogod a hasonló szavak miatt. fontos, hogy a tanulást a betűk és a betűkapcsolatok kiejtésének tanulásával kezdd el. ezek elég szigorú és általános szabályok, szinte nincs is kivétel, tehát így nem lesz gondod a kiejtéssel
2011. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!